Dziecko i Figura

Główna

Tak wygląda KOBIETA tuż po ABORCJI. WSTRZĄSAJĄCE zdjęcie i komentarz

usunięcie ciąży, prawo do aborcji, aborcja w ciąży

Redaktorzy magazynu Time opublikowali w serwisie społecznościowym Instagram zdjęcie kobiety po zabiegu usunięcia ciąży. Obok zdjęcia, w kilku zdaniach, opisali postawę polskiego rządu wobec aborcji. Nazwali nasz kraj domem jednego z najbardziej restrykcyjnych praw aborcyjnych w Unii Europejskiej.

Post
Amerykański tygodnik wyjaśnia w tym poście, że aborcja w Polsce jest możliwa wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach, np. gdy zdrowie matki jest zagrożone. Jednak nawet wtedy trudno znaleźć lekarza, który podjąłby się tego zabiegu.

Wówczas kobieta może zdecydować się na inną możliwość. Można zamówić tabletki z innych krajów, ale służby celne mogą je zatrzymać – takie sformułowanie pada w treści postu.

Zdjęcie
W związku z tym — jak podaje Time — Polki decydują się na aborcję za granicą, np. w Niemczech. Jedną z kobiet, które zdecydowały się na ten krok, jest 30-letnia Ania — bohaterka zdjęcia.

Widać na nim, jak leży w szpitalnym łóżku. Obok niej siedzi partner. Fotografia powstała w ramach reportażu na temat projektu Katarzyny Strek poświęconego sytuacji Polek w odniesieniu do prawa reprodukcyjnego.

Komentarze
Pod postem pojawiło się morze komentarzy internautów. Część z nich jest negatywna, część pozytywna. Co za żenujący tekst, powinniście się wstydzić, Co z prawami nienarodzonych?, To tylko pokazuje, jak Polska szanuje życie, To jeden z tych problemów, o które będziemy się spierać już zawsze – to przykładowe wypowiedzi.

prawo do aborcji, aborcja w Polsce, usunięcie ciąży

Co sądzicie na temat przeprowadzania aborcji?

Zobacz też: Ma ZDEFORMOWANĄ twarz. Wykorzystali jej zdjęcie, by PROMOWAĆ ABORCJĘ

Źródło: Instagram
Źródło zdjęcia: Instagram

  
Wyżej