OSTRZEŻENIE dla ciężarnych. To powoduje USZKODZENIA MÓZGU dziecka

Grupa naukowców z Barcelony i Rotterdamu przeprowadziła badania z udziałem dzieci w okresie prenatalnym. Chcieli ocenić, jak otoczenie kobiety w ciąży wpływa na stan zdrowia jej potomka. Oto wyniki.

W badaniu zespołu naukowców wzięło udział prawie 800 ciężarnych. Badacze analizowali rozwój płodu i dziecka po urodzeniu. Skonfrontowali te informacje z danymi o poziomie dwutlenku azotu i pyłów w wydychanym powietrzu. Co ważne, tylko 0,5% badanych kobiet żyło w środowisku uważanym za groźne dla zdrowia.

Doszli oni do wniosku, że przebywanie matki w zanieczyszczonym otoczeniu ma negatywny wpływ na grubość kory mózgowej dziecka. Ulega ona zmniejszeniu.

Efektem są nieprawidłowości w rozwoju mózgu dziecka, który jeszcze nie potrafi pozbywać się toksyn ze środowiska. Mogą one pogorszyć jego sprawność umysłową w okresie szkolnym. Co to oznacza?

Dzieci mogą mieć skłonność do zachowań impulsywnych, popadania w nałogi. W dalszej perspektywie zanieczyszczenie powietrza może generować kłopoty w nauce i rozwój ADHD.

Co ważne, nawet poziom zanieczyszczeń środowiska uważany za bezpieczny może spowodować długofalowe uszkodzenie mózgu dziecka.

Okazuje się więc, że powietrze, które wdycha kobieta ciężarna, ma ogromny wpływ na zdrowie nienarodzonego dziecka.

Zobacz też: Lekarz: BŁĄD, który GROZI utratą życia. Zimą popełnia go nie tylko młodzież

Źródło: rynekzdrowia.pl
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze