Trudny temat: kłopoty z dziadkami! Dowiedz się jak ustalać granice z własnymi rodzicami

Kochasz swoich rodziców, to przecież Oni wychowywali cię najlepiej, jak potrafili, dali ci narzędzia, by stawić czoła życiowym wyzwaniom i pozwolili Ci żyć najlepiej, jak potrafisz. Z wyjątkiem tego, że to nie czas przeszły, i rodzice wciąż jeszcze zmieniają Twoje życie, szczególnie jeśli chodzi o wychowywanie Twojego dziecka. Wierzcie lub nie, ale jest to częstszy scenariusz niż myślisz. I na pewno nie jest do końca zdrowy. Oto jak ustawić granice z rodzicami.

#Twoja rodzina jest na pierwszym miejscu

Oczywiście, rodzice są rodziną, ale teraz też jesteś rodzicem. Co oznacza, że ​​Twoje dziecko i twoja rodzina są na pierwszym miejscu. Twoje relacje ze współmałżonkiem i dziećmi powinny mieć pierwszeństwo przed jakimkolwiek związkiem w Twoim życiu. Aby to zrobić, powinnaś przedstawić swoją rodzinę jako zjednoczony front. Rozpoznawaj, kiedy coś lub ktoś je rozdziela. I staraj się to powstrzymać.

#Czas na otwartą rozmowę

To naturalne, że staramy się unikać konfrontacji w jakikolwiek możliwy sposób, szczególnie jeśli chodzi o ludzi, których kochamy. Ważne jest jednak, aby rodzice wiedzieli, kiedy przekraczają Twoje granice i zakłócają życie rodzinne. Szczerze mogą nie zdawać sobie sprawy, że to robią. Powiedz im, kiedy nie okazują szacunku Tobie lub współmałżonkowi i upewnij się, że rozumieją fakt, iż Twoje style rodzicielskie mogą być inne, ale to nie znaczy, że są błędne.

#Twój dom, Twoje zasady

Jeśli dziadkowie mają zły zwyczaj nie brać pod uwagę Twoich decyzji i podważać autorytetu wobec Twoich dzieci, może to być raczej poważna sprawa, o której trzeba rozmawiać. Są pod Twoim dachem i powinni żyć zgodnie z Twoimi zasadami, prawda? Oznacza to, że jeśli nie powiesz: żadnych cukierków przed kolacją, nie mogą po prostu dać Twojej córce czekolady. Poinformuj ich o regułach i bądź stanowcza w egzekwowaniu tych ograniczeń.

#Pozwól małżonkowi poradzić sobie z teściami

Jeśli to drugi zestaw dziadków jest tym, który sprawia kłopoty, naprawienie tego nie należy do Ciebie. Twój współmałżonek powinien z nimi rozmawiać i dać znać, że ma Twoje poparcie i że tworzycie wspólny front. Ważne jest, abyś miała zaufanie do męża. Tak jak Ty  stawiłabyś czoła rodzicom dla dobra swojej rodziny, on zrobiłby to samo dla Ciebie.

DB

Źródło: inamommysworld.com

Foto: pinterest.com

Komentarze

Komentarze