Po tylu godzinach w ŻŁOBKU w MÓZGU DZIECKA zachodzą poważne ZMIANY

Dzieci, które zbyt dużo czasu spędzają w żłobku, mogą nadmiernie się stresować. Jego poziom jest o ⅓ wyższy od tego, którego pociechy doświadczają w domu. Ma to negatywny wpływ na ich rozwój.

U dzieci w żłobkach z czasem narasta niepokój, ponieważ tęsknią za rodziną. To też wynik tego, że nie mają jeszcze rozwiniętych umiejętności językowych i społecznych.

8 godzin
Jego wysoki poziom stwierdzono u pociech, które spędzają poza domem powyżej 8 godzin. Naukowcy z Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii pobrali od nich ślinę i oznaczyli stężenie kortyzolu — markera reakcji emocjonalnych. W badaniu udział wzięło 112 dzieci w wieku 12-18 miesięcy.

Badanie
Wyniki? U dzieci przebywających w żłobku stwierdzono o 32% wyższy poziom stresu w porównaniu z tymi, które przebywały w domu z opiekunką. Rósł on w ciągu dnia i po upływie 8 godzin był najwyższy.

Efekty pracy naukowców opisano w „Early Child Development and Care”.

Zmiany
Stres w tak młodym wieku prowadzi do istotnych zmian w mózgu. Dzieci mogą stać się nieśmiałe. Aby temu zapobiec, należy spędzać dużo czasu z pociechą w domu i poświęcić mu maksimum uwagi.

To badanie dowodzi, że negatywne emocje, brak samokontroli i nieśmiałość mogą być efektem długotrwałego przebywania w żłobku i wysokiego stężenia kortyzolu w organizmach małych dzieci.

Zobacz też: DRAG QUEEN edukują w ŻŁOBKACH nawet dwuletnie DZIECI na temat RÓŻNORODNOŚCI PŁCI! 

Źródło: livestrong.com
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze