Site icon Dziecko i Figura

14-latka położyła się spać obok ładującego się telefonu! W nocy doszło do prawdziwej tragedii!

14-latka położyła się spać obok ładującego się telefonu! W nocy doszło do prawdziwej tragedii! Od wielu lat funkcjonariusze policji, służby zdrowia przestrzegają nas przed nieodpowiednim korzystaniem z urządzeń mobilnych. Specjaliści podkreślają, że pod żadnym pozorem nie powinniśmy trzymać głowy obok ładującego się telefonu czy tableta. Wielu z nas bagatelizuje te słowa.

Podobnie było w przypadku nastoletniej Aluy Asetkyzy Abzalbek. 14-latka jak co wieczór położyła się na swoim łóżku, podłączając wcześniej swój smartfon do ładowarki. Kilka godzin później już nie żyła. Do tragicznego wypadku doszło 28 września w miejscowości Bastobe w Kazachstanie.

Zaniepokojeni rodzice weszli rano do jej pokoju. Zauważyli rany na jej głowie. Okazało się, że w nocy urządzenie eksplodowało i poważnie raniło dziewczynę. Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwano służby ratunkowe. Niestety, na pomoc było już za późno. 14-letnia Alua Asetkyzy Abzalbek zmarła.

Sprawdź też: Znaleźli winnego śmierci Magdaleny ŻUK? Zaskakujące ustalenia rodzinnego śledztwa

Wstępne śledztwo potwierdziło, że telefon komórkowy nastolatki wybuchł w wyniku przegrzania. Sprawę uznano za nieszczęśliwy wypadek.

Źródło: Popularne.pl

Zdjęcie: Pixabay

Zobacz też: Kupujesz dziecku TE PRODUKTY? Uważaj, ZABURZAJĄ prawidłowy rozwój i powodują wadę wymowy!

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version