Site icon Dziecko i Figura

200 razy trafiła na POGOTOWIE, zanim postawili diagnozę. Jest NIEULECZALNIE chora

endometrioza, endometrioza przyczyny

Sinead Smythe ma 20 lat. Jest poważnie chora. Zanim lekarze postawili diagnozę, kobieta trafiła na ostry dyżur 200 razy. Nikt nie potrafił jej pomóc.

Dolegliwości
Kobieta bardzo cierpiała. Zmagała się z ogromnym bólem. Przez niedyspozycję dwa razy straciła pracę. Dlaczego? Pracodawca nie rozumiał, że źle się czuje. Uważał, że kłamie, symuluje objawy choroby.

Ból był przewlekły, paraliżujący. Sinead nie mogła wstać z łóżka i normalnie funkcjonować. Nie był to więc tylko silny ból menstruacyjny, jak sądzili niektórzy.

Diagnoza
W końcu dowiedziała się, co jej dolega. Sinead choruje na endometriozę. Schorzenie to dotyczy nawet 15% kobiet w wieku rozrodczym. Jej przyczyny nie są znane.

Endometrioza to nieuleczalna choroba. Jedynym sposobem na pozbycie się bólu było usunięcie macicy. Sinead jednak się na to nie zdecydowała, bo pragnie w przyszłości zostać mamą. Niestety fakt, że choruje, zmniejsza jej szanse na zrealizowanie tego marzenia.

Sinead założyła blog, na którym dzieli się swoimi doświadczeniami. Chce wspierać inne kobiety, które również chorują na endometriozę. Mimo wszystko stara się myśleć pozytywnie.

Życie z endometriozą jest trudne, ale nie możesz pozwolić, żeby choroba przejęła twoje życie – napisała na blogu.

Zobacz też: Choruje na NIEULECZALNĄ CHOROBĘ. Chce OSTRZEC wszystkie KOBIETY

Źródło: Gazeta.pl
Źródło zdjęć: Instagram

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version