3 składniki, które zatykają pory! Radzimy omijać je szerokim łukiem!

Rozszerzone pory to zmora wszystkich posiadaczek skóry tłustej. Skłonność ta może być wywoływana konkretnymi składnikami, które możemy znaleźć w wielu kosmetykach dostępnych obecnie na rynku. Czego należy unikać, by rankiem nie zobaczyć w lustrze zatkanych porów? 

Parafina (Paraffinum Liquidum, Mineral Oil, Petrolatum, Microcrystalline Wax)

Parfinę którą wytwarza się z ropy naftowej zalicza się ją do grupy substancji, które  chronią  skórę przed wysuszeniem, mrozem czy wiatrem.  Jednak jak się okazuje parafina nie posiada żadnych  kwasów tłuszczowych, witamin ani innych wartościowych substancji odżywczych. Poza tym mocno obciąża, dlatego posiadaczki skóry tłustej powinny jej unikać.

Żeby zminimalizować rozszerzenie porów, warto więc stosować lekkie kremy nawilżające na bazie kwasu hialuronowego. Znaczne łatwiej się wchłaniają, nie pozostawiając przy tym tłustej warstwy.

https://www.instagram.com/inperfect.beauty/

olej kokosowy

Olej kokosowy – przez długi czas uznawany za naszego  sprzymierzeńca  w kwestii pielęgnacji skóry. Polecany przez większość beauaty blogerek jako  składnik, który nie tylko nawilża skórę, ale także leczy trądzik. Czy, aby na pewno? Otóż tak wychwalany składnik  jest jednym z bardziej komadogennych olejów. Tym samym nie powinien mieć bezpośredniego kontaktu z problematyczną skórą twarzy. Być może sprawdzi się do balsamowania ciała. Jednak od twarzy trzymajcie go raczej z daleka.

Istnieją dużo łagodniejsze oleje, które nie wyrządzają szkody. Należą do nich m.in olej jojoba, olej lniany czy olej z dzikiej róży.

https://www.instagram.com/inperfect.beauty/

Dimethicone

Dimethicone, czyli popularny silikon nie tylko niekorzystanie wpływa na stan włosów, ale również często widnieje na etykiecie opakowań podkładów, baz pod makijaż, a nawet kremów nawilżających. Silikon nie ma żadnych korzystnych właściwości. Używanyjest jedynie przez koncerny kosmetyczne w celu poprawienia konsystencji produktów. Dlatego też dzięki niemu fluid jest bardziej jedwabisty oraz wypełnia nierówności skóry. Co nam z tego, gdy w  zamian za wygładzenie funduje całą zgraję zatkanych porów, a także rozwój kolejnych niedoskonałości.

Zdjęcie główne: https://www.instagram.com/inperfect.beauty/

 

Komentarze

Komentarze