Site icon Dziecko i Figura

ABSURDALNY PRZEPIS! Możesz dostać 5 tysięcy złotych kary, jeśli ze swoim dzieckiem spacerujesz po…

dzieckiem

Absurdalny przepis wywołuje niemałą kontrowersję wśród rodziców. Czego i kogo dokładnie dotyczy?

Spacer z dzieckiem po chodniku może kosztować rodziców nawet 5 tysięcy złotych kary, jeżeli dziecko posiada wiek poniżej 7 lat.  Zakaz dotyczy przebywania dziecka poniżej 7 roku życia na drodze publicznej.

 

 

Sąd Rejonowy w Sokółce skierował pytanie do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie kodeksu wykroczeń, które brzmi następująco: „Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7, dopuszcza do przebywania małoletniego na drodze publicznej lub na torach pojazdu szynowego, podlega karze grzywny albo karze nagany”.

 

Z powyższej treści wynika zatem, że samo przebywanie najmłodszych pociech na chodniku w paradoksalnej sytuacji może skutkować ukaraniem, a rodzic popełnia wtedy wykroczenie, nawet gdy prowadzi dziecko chodnikiem za rękę, wiezie autem lub jedzie z nim tramwajem.

 

ZOBACZ TEŻ:Wzmacnia SERCE i działa PRZECIWNOWOTWOROWO! Poznaj, prawidłowe zasady parzenia tego napoju

 

Rozumując więc, 6 letnie dziecko nie może znajdować się samo na chodniku, który stanowi część drogi publicznej. Trybunał Konstytucyjny zajął się już tą sprawą, aby sprecyzować dokładnie nazewnictwo w poszczególnych przepisach prawa.

 

Źródło:kobieta.pl/pixabay

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version