Site icon Dziecko i Figura

Agnieszka Włodarczyk ma problem z małym Milanem. Fanki pospieszyły z pomocą!

43-letnia Agnieszka Włodarczyk mamą została w lipcu 2021 r. To wtedy – ze związku z Robertem Karasiem – urodził się Milan.

Od samego początku Agnieszka Włodarczyk była zachwycona macierzyństwem. Zrezygnowała też z aktorstwa, by być mamą na 100% a przy okazji zarabiać jako influencerka.

Mały Milan nie sprawiał większych problemów, aż do teraz. Gwiazda poprosiła swoje fanki o pomoc!

 

https://www.instagram.com/agnieszkawlodarczykofficial/

 

Agnieszka Włodarczyk – Milan nie chce jeść

 

Jak się okazało 2-latek wszedł w fazę niejadka, a to bardzo niepokoi młodą mamę:

 

Nasz syn ma okres buntu, nie chce jeść (lubi tylko 2 dania), jak gdzieś wchodzi to nie chce wyjść, a jak idzie na spacer nie chce wracać. Trzeba go brać na ręce i iść tu gdzie się chce. Ze spaniem też jest jazda, bo największy przypływ energii, pada na 22🤦‍♀️
Najbardziej martwi mnie jednak brak apetytu. Macie jakieś sposoby na zachęcenie malucha do jedzenia?

– pytała zmartwiona Włodarczyk.

 

Jak zachęcić dziecko do jedzenia?

 

Jednak inne mamy – fanki aktorki – odpowiedziały zgodnym chórem, by nie zachęcać i nie namawiać do jedzenia:

 

Nie zmuszać do jedzenia. Mi kiedyś lekarz powiedział ze zdrowe dziecko z głodu nie umrze. Pierwszego syna zmuszaliśmy bo się martwiliśmy (18 lat temu to było) i była to najgorsza decyzja z możliwych.

 

Nie zmuszać. Nie zagłodzi się 😊 proponuj ale jak nie chce, to ciężko z tym wygrać. Cieszyć się, że aktualnie je dwa dania 😄 moze się mu wkrótce odmieni

 

Jak zglodnieje to zje. Między posilkami nie podawać niczego w zamian. Nic mu się stanie jak pochodzi z pustym żołądkiem. Poczekaj, aż sam przyjdzie i poprosi o jedzenie. To zawsze działa.

 

Wygląda więc na to, że mało kto już zmusza do jedzenia „za mamusię”, czy „za tatusia”. Jednak poza pozwoleniem na głód, warto też zastanowić się, czy dziecko nie podjada między posiłkami. Być może nie chce jeść głównych posiłków, bo pomiędzy nimi wciąż dostaje różne przekąski?

 

Zobacz też:

Dlaczego dziecko nie chce jeść warzyw? oraz: Jak „przemycić” warzywa w posiłkach?

 

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version