Badacz: GORSZE NIŻ COVID-19! Będą ZABIJAĆ częściej, szybciej i więcej

Jak donoszą naukowcy, koronawirus to początek pandemii, z którymi będziemy się zmagać. Badacze i ekolodzy biją na alarm. Kolejne epidemie będą jeszcze gorsze niż COVID-19.

Skąd to wiadomo? Odkrycia dokonali badacze, którzy swoimi tezami podzielili się na łamach Międzyrządowej Platformy Naukowo-Politycznej ds. Różnorodności Biologicznej i Usług Ekosystemowych. Są to profesorowie Josef Settele, Sandra Díaz i Eduardo Brondizio oraz dr Peter Daszak.

Zobacz: Ujawnił PRAWDZIWEGO PRODUCENTA COVID-19! Do dziś żyłeś w kłamstwie

Kolejne globalne pandemie to efekt negatywnego wpływu człowieka na środowisko. To dlatego wybuchła epidemia COVID-19 i dlatego też wybuchną kolejne. Człowiek dokonuje zbyt gwałtownego wylesiania, zbyt mocno eksploatuje dzikie gatunki zwierząt (np. sprzedaje egzotyczne zwierzęta na targach). To prosta droga do pandemii, bo rośnie ryzyko zakażenia.

Jak ostrzegają naukowcy kolejne epidemie będą pojawiać się częściej i szybciej się rozprzestrzeniać. Ogólnie rzecz ujmując, będą miały bardziej negatywny wpływ na ludzkość. Odbiją się na ekonomii i zdrowiu. Zabiją więcej ludzi, jeśli teraz nie będziemy podejmować bardziej świadomych i racjonalnych wyborów.

Zobacz też: Wie, ILE FAL EPIDEMII wstrząśnie Polską! Przygotuj się na NAJGORSZE

Źródło: o2
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze