Site icon Dziecko i Figura

CHARAKTER PISMA zdradza, na co CHORUJESZ, a nawet o tym NIE WIESZ!

charakter pisma, choroba alzheimera, choroba parkinsona

Z charakteru pisma możemy wyczytać nie tylko cechy charakteru, ale i to, na jaką chorobę chorujemy. Szokujące? Naukowcy potwierdzają tę tezę.

Przez lata badano związek między charakterem pisma a chorobami. Naukowcy wychwycili pewne jego cechy ze schorzeniami. Warto przyjrzeć się temu, jak piszemy, by poznać symptomy dolegliwości i dowiedzieć się, w jakim stadium danej choroby jesteśmy.

Przyjrzyj się uważnie swojemu charakterowi pisma. Następnie sprawdź, co mówi o stanie Twojego zdrowia.

Nadciśnienie i choroby serca
Jeśli
masz rozchwiane pismo, to znak, że cierpisz na nadciśnienie. Tak sądzą grafolodzy. Co to znaczy rozchwiane? Raz stawiasz duże litery, raz małe – są więc nierówne, raz mocno dociskasz długopis do kartki, raz lekko.

Jeżeli stawiasz dwie kropki nad i lub ż, możesz mieć kłopoty z sercem. Prawdopodobnie nie pracuje prawidłowo. Co więcej, jeśli bezwiednie powtarzasz litery, stawiasz obok siebie te same znaki, np. zz, to również sygnał kłopotów z mięśniem sercowym.

Choroby psychiczne
Chaotyczne pismo – niejednolite, koślawe, nieczytelne – wskazuje na choroby psychiczne. Mogą to być zaburzenia dwubiegunowe. Chorzy piszą dużo i szybko.

W przypadku osób cierpiących na depresję – pismo ma charakterystyczny detal. Daszki nad literami są ukośne, skierowane do dołu – lewa strona u góry, prawa w dole, np. w przypadku T. Chorzy na to schorzenie nie piszą w jednej linii, często wychodzą poza tę ramę. Może to oznaczać, że mają niską samoocenę.

Piszesz rozwlekle? Stawiasz literki jedna obok drugiej? Sprawdź, co to oznacza.

Astma
Masz astmę? Najpewniej Twoje pismo jest z reguły bardzo ładne, równe i proste. Czasami zdarzają się pojedyncze litery, które odbiegają od tego schematu. Różnią się tym, że są koślawe. To wynik ataku choroby. Często chory nie zdaje sobie z niego sprawy, ponieważ on jest łagodny.

Alzheimer i Parkinson – schorzenia neurodegeneracyjne
Chorzy na te schorzenia piszą jak małe dzieci. Druga grupa – stawia małe literki, jedną przy drugiej, w niedużych odstępach. Pierwsza – wręcz odwrotnie. Pisze rozwlekle. Przerwy między poszczególnymi literami i słowami są duże.

Zgadzacie się z tymi wnioskami naukowców?

Zobacz też: CECHA, którą KAŻDE dziecko DZIEDZICZY po tacie. Będziesz ZROZPACZONY

Źródło: zdrowie.radiozet.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version