Zajście w ciążę wymaga odpowiedniego przygotowania. Jeśli poważnie myślicie ze swoim partnerem o zajściu w ciążę, badania wskazują, że już na 6 miesięcy przed poczęciem, warto jest odstawić spożycie alkoholu.
Chcesz mieć zdrową ciążę? Przestań pić!
Badania sugerują, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni, powinni przestać pić, jeśli chcą zajść w ciążę. W szczególności mężczyźni powinni unikać alkoholu – powinni go odstawić na sześć miesięcy przed poczęciem dziecka.
Groźne powikłania
Według WebMD, jeśli para pije duże ilości alkoholu w ciągu trzech miesięcy przed ciążą – i jeśli mama pije alkohol w pierwszym trymestrze ciąży – istnieje większe ryzyko, że jej dziecko urodzi się z wrodzoną chorobą serca. Picie alkoholu przez mężczyzn zwiększa ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych nawet o 44 procent, podczas gdy picie kobiety zwiększa to ryzyko o 16 procent.
Z alkoholem nie ma żartów
W przypadku przyszłych rodziców, którzy piją pięć lub więcej drinków za jednym razem, ryzyko poczęcia dziecka z powikłaniami zdrowotnymi, wzrasta jeszcze bardziej. Dla mężczyzn jest to 52 procent, podczas gdy dla kobiet 16 procent.
Mężczyźni mają gorzej
Zdaniem ekspertów, można śmiało powiedzieć, że mężczyźni zdecydowanie mają gorzej niż kobiety – zwłaszcza jeśli planują w najbliższej przyszłości założyć rodzinę.
Czytaj też: ZOBACZ szokujące wyniki badań kobiet w ciąży pijących … alkohol!
Zmiana stylu życia
Autor badania, doktor Jiabi Qin – badacz w szkole zdrowia publicznego Central South University w Changsha w Chinach – sugeruje, że potencjalni rodzice powinni dokonać ponownej oceny swojego stylu życia, zanim zdecydują się na dziecko.
„Odłożenie kieliszka będzie nie tylko korzystne dla ich własnego zdrowia, ale także dla zdrowia ich przyszłego dziecka. Upijanie się przez niedoszłych rodziców jest ryzykownym i niebezpiecznym zachowaniem, które nie tylko może zwiększyć szansę urodzenia dziecka z wadą serca, ale także poważnie zaszkodzić jego zdrowiu” – powiedział doktor Qin.
Wnioski są oczywiste – chcecie mieć zdrowe dziecko? Zrezygnujcie z picia alkoholu.
Źródło: WebMD
Zdjęcie: Pixabay
Komentarze
Komentarze