Site icon Dziecko i Figura

Ciągle JESTEŚ BEZ KASY? Dzięki tym prostym trikom, wreszcie ZAOSZCZĘDZISZ PIENIĄDZE!

emerytura dla matek, matczyna emerytura

Masz ogromny problem z oszczędzaniem pieniędzy? Twój portfel notorycznie świeci pustkami, a potrzeba posiadania kolejnych zbędnych rzeczy jest ogromna? Dzięki tym kilku trikom, uporasz się z problemem. Zapraszamy do lektury!

Używaj gotówki zamiast karty! Okazuje się, że dużo łatwiej przychodzi nam kupowanie zbędnych rzeczy za pomocą kart płatniczych i debetowych. Świadomość, że w portfelu znajduje się coraz mniej gotówki, motywuje skutecznie do oszczędzania.

Wychodzenie z domu zwiększa prawdopodobieństwo niepotrzebnego wydawania pieniędzy. Jedz w restauracjach tylko wtedy gdy musisz, lub gdy jest to wyjście zaplanowane. Nie kupuj przekąsek podczas tankowania na stacji. Częste wychodzenie do galerii handlowych również ma zły wpływ na nasz domowy budżet, ponieważ widok coraz to nowych, drogich rzeczy determinuje w nas potrzebę kupowania ich. Znajdź przyjemną i tanią rozrywkę. Może być to np. oglądanie filmu z ukochaną osobą, jogging, czytanie książek.

Zachowaj listę 30-dniową. Jeśli masz impuls do zakupu czegoś, czego absolutnie nie potrzebujesz, umieść go na liście 30-dniowej. Nie możesz kupić niczego poza najpotrzebniejszymi produktami! Wszystko inne wpisuj na listę wraz z datą dodania do listy. Gdy minie 30 dni, a Ty nadal czujesz ogromną potrzebę posiadania tej rzeczy, możesz ją kupić. Jak pokazują badania, po tak długim okresie oczekiwania, możesz zdać sobie sprawę, że wcale nie potrzebujesz swojej zachcianki.

Zamiast dojeżdżać do pracy samochodem, wybierz komunikację miejską (o ile jest to w ogóle możliwe). Dobrym rozwiązaniem jest również tzw. carpooling – czyli wspólne dojazdy do pracy i do wszelkich innych miejsc w Polsce.

KUPUJ ŻYWNOŚĆ NA BIEŻĄCO!!! Jeśli czegoś zabraknie, po prostu dokupisz to w innym terminie. Nie kupuj zbyt dużej ilości jedzenia, ponieważ jakaś jej część może się zepsuć i będzie trzeba ją wyrzucić do kosza.

Korzystaj z wyprzedaży sezonowych. O co chodzi? Opony zimowe, kurtki, buty czy czapki kupuj latem, kiedy ich cena jest najniższa! To samo tyczy się produktów letnich. Najlepiej kupować je jesienią i zimą, ponieważ ich cena radykalnie spada.

Zobacz też: Nie wyrzucaj TYCH RZECZY do kosza! Możesz je sprzedać i nieźle ZAROBIĆ!

Źródło: zaradnyfinansowo.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version