Dziecko i Figura

Aktywność fizyczna

Co 4. kobieta ma ORGAZM w trakcie POPULARNEGO ĆWICZENIA. Którego?

kobiecy orgazm, orgazm w trakcie ćwiczeń

Nie tylko stosunek płciowy może zakończyć się orgazmem. Okazuje się, że do szczytowania może dojść również w trakcie wykonywania popularnych ćwiczeń. Jakich?

Amerykańscy naukowcy w piśmie Sexual and Relationship Therapy opublikowali wyniki badań, które zaskakują. Ich zdaniem wykonywanie ćwiczeń angażujących m.in. mięśnie brzucha mogą skutkować orgazmem.

– Choć nasze odkrycie jest nowe, doniesienia na temat tego zjawiska, czasem określanego jako orgazm miednicowy, gdyż ma on związek z ćwiczeniami mięśni dna miednicy, krążą w mediach od lat – powiedział D. Herbenick.

W ich badaniu wzięło udział 130 kobiet pozostających w związkach (w wieku od 18 do 63 lat). Większość z nich w trakcie zalecanych ćwiczeń szczytowała. Które treningi wieńczy taki efekt?

Panie mogą uzyskać orgazm w trakcie ćwiczeń na krześle kapitańskim (na mięśnie brzucha; 50% badanych pań się do tego przyznało). Co 4. kobieta szczytuje podczas podnoszenia ciężarów, co 5. – w czasie sesji jogi. Dreszczyk emocji może towarzyszyć też joggingowi oraz jeździe na rowerze.

Kobiety, które przeżyły orgazm w trakcie ćwiczeń, przyznały, że nie fantazjowały w tym czasie o nikim. Nadmieniły, że nie były w stanie kontrolować tego doświadczenia.

Jak widać, orgazm nie musi być zjawiskiem związanym wyłącznie z seksem.

Co sądzicie o wynikach badań amerykańskich naukowców? Przeżyłyście orgazm w trakcie ćwiczeń?

Zobacz też: ZABÓJCY POŻĄDANIA. Oto 5 rzeczy, których NIE WOLNO robić przed seksem

Źródło: Newsweek
Źródło zdjęcia: pixabay.com  
Wyżej