Site icon Dziecko i Figura

Daniel M. w ARESZCIE! Sąd zdecydował, czy Zenek będzie musiał zapłacić miliony?!

Daniel M. opuści areszt za kaucją? Sąd zdecydował.

Czy Daniel M. opuści areszt za kaucją?  To pytanie stawia sobie nie tylko rodzina Zenka Martyniuka, ale także miliony jego fanów w całej Polsce. Syn Martyniuka znalazł się w areszcie z powodu m.in. złamania zasad kwarantanny po powodowie zza granicy. Ponadto nie zastosował się do wcześniejszych postanowień sądu, a dodatkowo prowadził samochód, chociaż miał oficjalny zakaz. Daniel w areszcie ma pozostać przynajmniej do 8 maja. Cała rodzina Martyniuków rozpoczęła starania aby Daniel mógł wcześniej opuścić areszt i wrócić do domu. Prawnicy Zenka starali się o możliwość opuszczenia aresztu za kaucją. Jednak sąd obawia się, że syn Zenka będzie utrudniał śledztwo. Być może mógłby nawet spróbować ucieczki.

 

-Sąd, który postanowił zastosować środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres jednego miesiąca, tj. do dnia 8 maja 2020 r., do godz. 14, uznał, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że podejrzany jest sprawcą zarzucanych mu czynów. Nadto ustalił, że w sprawie zachodzi przesłanka szczególna zastosowania środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym w postaci obawy tzw. matactwa procesowego. W ocenie sądu istnieje uzasadniona obawa podejmowania przez podejrzanego działań zmierzających do uniknięcia odpowiedzialności karnej i podejmowania działań utrudniających postępowanie – poinformował koordynator Biura Prasowego Sądu Rejonowego w Białymstoku.

-Cała rodzina jest w szoku. Wszyscy liczyli na to, że Daniel wyjdzie. Zenek ma najlepszych adwokatów, ale sąd pozostał nieugięty. Danusia ledwo to wszystko wytrzymuje – powiedziała osoba związana z rodziną Martyniuków.

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version