Site icon Dziecko i Figura

Dzisiaj 27 finał WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY! Na co zbierane są pieniądze?

WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, 27 finał WOŚP

Dzisiaj, w niedzielę 13 stycznia odbywa się 27 finał WOŚP! Jest to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na jaki cel zbierane są pieniądze w tym roku?

W całej Polsce odbywa się największa w naszym kraju zbiórka publiczna. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, rozliczane następnie w około 1700 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie.

W całym kraju z okazji 27 finału WOŚP organizowane są koncerty, imprezy publiczne, zbiórki pieniędzy oraz licytacje. Wszystkie zgromadzone przekazane zostaną na szczytny cel.

W ciągu 26. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 951 mln PLN.

Celem (27 finału WOŚP) będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków – możemy przeczytać na oficjalnej stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zobacz też: Wielka pomoc potrzebna w znalezieniu 34-latki z Borzęcina

Źródło: wosp.org.pl

Źródło zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version