Dziecko i Figura

Ciąża

Ginekolog wyjaśnia, JAK CZĘSTO uprawiać SEKS, by zajść w CIĄŻĘ

Jak zajść w ciążę, starania o dziecko, seks a ciąża

Zazwyczaj pary starające się o dziecko kochają się tylko w trakcie owulacji. Okazuje się, że to błąd. Naukowcy radzą uprawiać seks w celu prokreacji częściej. Wpływa to na jakość męskiego nasienia.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Instituto Valenciano de Infertilidad, poleganie na kalendarzyku i przewidywaniu owulacji to często zawodna metoda zachodzenia w ciążę. Dlaczego?

Wiele kobiet ma nieregularne cykle menstruacyjne.

Przyczyny problemów z zajściem w ciążę
Dr Veetha Venkat, ginekolog z Harley Street Fertility Clinic, mówi, że planowanie seksu tylko na czas menstruacji w wielu przypadkach kończy się niepowodzeniem.

– Brak regularnego współżycia jest jednym z głównych problemów z zajściem w ciążę — mówi lekarz.

Powodem do zmartwień jest brak efektów starań o dziecko utrzymujący się przez 6 miesięcy. Zgodnie z wynikami badań w trakcie pierwszego roku prób w ciążę zachodzi 84% kobiet, warunkiem jest to, że uprawiają seks regularnie i bez zabezpieczenia.

Ile razy?
Pary starające się o dziecko powinny kochać się przed, w trakcie i po jajeczkowaniu. Plemniki mogą bowiem przeżyć w organizmie kobiety od 2 do 5 dni.

Między poszczególnymi stosunkami warto zachować 2-3-dniowy odstęp. W związku z tym należy uprawiać seks ok. 3 razy w tygodniu. Wówczas plemniki są najbardziej ruchliwe i skoncentrowane.

Na obniżenie ich sprawności ma wpływ m.in. stres oksydacyjny, zmęczenie i skoncentrowanie na pracy.

Zobacz też: Oto CO SIĘ STANIE, gdy na pół roku ZREZYGNUJESZ Z SEKSU

Źródło: dailymail.co.uk
Źródło zdjęcia: pixabay.com  
Wyżej