Site icon Dziecko i Figura

Hiszpania: aż 17 małych DZIECI zachorowało na syndrom WILKOŁAKA! Na czym polega ten SYNDROM i jakie są OBJAWY?

WILKOŁAKA

pixabay

Postać wilkołaka pojawia się w wielu mitach i legendach. Taki stwór, to człowiek, który sam siebie potrafi przekształcić w wilka (w całości lub częściowo).

Taka postać budzi grozę, więc nikt z nas nie chciałby spotkać wilkołaka na swojej drodze. jakie zetem musi być przerażenie maluchów, które zachorowały na syndrom wilkołaka!

 

Włosy zamiast zgagi

Rzecz zdarzyła się teraz w Hiszpanii. Małym dzieciom rodzice podawali środek na refluks żołądka (zgagę) o nazwie „omeprazol”. Po przeprowadzeniu dochodzenia władze odkryły, że środek na problemy gastryczne tak naprawdę zawierał minoksydyl, lek stosowany w leczeniu wypadania włosów!

Minister Zdrowia, Maria Luisa Carcedo, powiedziała w środę, że odkryli, że złe partie pochodzą z laboratorium, które „umieściło ten lek [minoksydyl] w pojemniku oznaczonym omeprazolem” i dostarczyło go aptekom jako takim.

Nie wiadomo, w jaki sposób laboratorium FarmaQuimica Sur, dostawca substancji czynnych i środków farmaceutycznych z siedzibą w południowej Maladze, popełniło tę drastyczną pomyłkę, którą odkryto w czerwcu. Obecnie laboratorium zostało zamknięte i prowadzone jest śledztwo w sprawie błędu tego ośrodka.

Tymczasem rzecznik Ministerstwa Zdrowia potwierdził, że do tej pory 17 dzieci z syndromem wilkołaka to maluchy pochodzące z północy Kantabrii, południowej Andaluzji na południu i wschodniej Walencji.

 

Wilkołak w kołysce

Syndrom wilkołaka to inaczej hipertrichoza najczęściej ma podłoże genetyczne i polega na występowaniu nadmiernego owłosienia. Obfite włosy pojawiają się na całym ciele, w tym na twarzy a także na tułowiu, ramionach czy plecach. Może także występować punktowo np. na samym czole, czy też w innych miejscach ciała. Stąd też porównanie do postaci człekopodobnego wilka.

Czytaj także: BARBARA Kurdej-Szatan ZABAWIŁA się kosztem swoich FANÓW! Zobacz, JAK zareagowali?!

 

Hipertrichoza o podłożu genetycznym jest niewyleczalna. Jedynym sposobem na zniwelowanie tego syndromu jest systematyczne golenie nadmiernie owłosionych miejsc.  W przypadku maluchów z Hiszpanii, chorobę spowodowało podanie konkretnej substancji na porost włosów. Jak zapewniają farmaceuci, po zaprzestaniu podawania leku objawy powinny ustać.

Hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia w wydanym oświadczeniu  stwierdziło, że stan dzieci powinien się wrócić do normalności po tym, jak przestaną brać lek, który tymczasem został wycofany z rynku.

 

na podst. The Guardian, fot. pixabay

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version