Site icon Dziecko i Figura

Idą KOLOSALNE ZMIANY w 500+! Wielodzietni mogą ZACIERAĆ RĘCE

500+ zmiany

pixabay

500+, które otrzymują rodzice w Polsce na dzieci, traci na wartości. To wina inflacji. Te pieniądze nie są warte tyle, ile były warte jakiś czas temu. Będą zmiany?

Mówi się o zmianach w programie 500+. Rząd planuje zniesienie wsparcia w takiej formie, jaką znamy, czyli pieniędzy wpływających na konta rodziców. Od 2021 roku 500+ ma mieć inną postać, nie będzie dodatkowych dopłat, tylko wsparcie usługowe.

Zobacz: Już WIEDZĄ NA 200%, skąd wziął się COVID-19! Wcześniej TYLKO GDYBALI

Jest kilka propozycji zmian w programie 500+. Jedna z nich to rozbicie programu ze względu na to, czy rodzice pracują czy nie. Miałoby to wyglądać tak, że pracujący dostają 600 zł, a niepracujący – 400 zł. Chodzi o wyeliminowanie osób, które unikają pracy ze względu na świadczenie; nie obejmie to matek, które mają kilkoro dzieci i po prostu nie mogą pracować.

Sugeruje się, aby 500+ poddawać corocznej waloryzacji, by rosło tak, jak rośnie np emerytura. Jeśli rząd znajdzie pieniądze w budżecie, to rodzice dostawaliby 535 złotych. Wówczas program 500+ i waloryzacja kosztowałyby Polskę co roku 43 miliardy złotych.

Czy tak będzie? Czas pokaże.

Zobacz też: Tym rodzicom ZABIORĄ ŚWIADCZENIE 500+! Musisz się WYSPOWIADAĆ

Źródło: o2
Źródło zdjęcia: pixabay

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version