Indonezyjczycy stworzyli naszyjnik z EUKALIPTUSA, który zabija koronawirusa!

Ministerstwo Rolnictwa Indonezji stworzyło naszyjnik wykonany z eukaliptusa, który rzekomo może zabić infekcję koronawirusową powodującą zapalenie płuc. O nowym odkryciu informuje gazeta „Jakarta Post”.

Eukaliptusowy naszyjnik na koronawirusa

Twórcy naszyjnika przekonują, że zabija on koronawirusa już w kilkanaście minut.

„Jeśli nałożysz naszyjnik na szyję, zabija on 42 procent wirusa w 15 minut, a 80 procent w pół godziny” – powiedział Siyarul Yasin Limpo, szef ministerstwa.

Podkreślił, że dekorację wykonano ze specjalnego rodzaju eukaliptusa, który może również leczyć rany.

Limpo jest przekonany, że naszyjnik nie tylko leczy koronawirusa, ale może także zapobiegać rozprzestrzenianiu się infekcji podczas wydarzeń publicznych. Według niego, wynalazek przetestowano już na ochotnikach z potwierdzonym COVID-19.

„Po tym, jak zaczęli nosić naszyjnik, niemal od razu poczuli się lepiej” – mówi minister rolnictwa.

Czytaj też: NASA opracowała… naszyjnik antykoronawirusowy. Jak to działa?

Nie wszyscy wierzą w jego skuteczność

Naukowcy są jednak bardzo sceptyczni wobec tego odkrycia. Według zastępcy dyrektora indonezyjskiego Narodowego Instytutu Mikrobiologii, Heravati Sudoyo, wciąż nie wynaleziono lekarstwa na koronawirusa, więc powinno się zrezygnować z prezentowania takich „nietypowych” sposobów na walkę z COVID-19.

Również Berry Giulandi, profesor na Wydziale Biologii Uniwersytetu Rolniczego w Bogor, jest przekonana, że takie wypowiedzi mogą zainspirować ludzi do noszenia przy sobie gadżetów, które będą im dawały „złudne poczucie bezpieczeństwa”. Ekspertka zauważyła, że ​​wielu ludzi może ślepo wierzyć w skuteczność tego typu biżuterii, podczas gdy nie została ona jak dotąd udowodniona w żadnych badaniach.

Naszyjnik NASA

Kilka dni temu Amerykańska Agencja Kosmiczna NASA zaprezentowała własną wersję „antycovidowego” naszyjnika. Wprawdzie nie zabija on wirusa, ale wibruje za każdym razem, gdy jego właściciel próbuje dotknąć swojej twarzy. Według twórców naszyjnika, gadżet pomaga zapobiec przedostawaniu się cząstek COVID-19 przez oczy, nos i usta.

Źródło: Jakarta Post

Zdjęcie: Pexels

Komentarze

Komentarze