Jak CZĘSTO należy zmieniać ręcznik? Zdziwisz się!

Wiele osób zbyt rzadko zmienia ręcznik, ponieważ uważa, że przecież jest on czysty, skoro wycieramy się nim po kąpieli, Ale czy to prawda?

Czy ręcznik po kąpieli jest czysty?

W żadnym wypadku! W rzeczywistości to prawdziwa wylęgarnia bakterii. Ale jak to? Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że gdy wychodzi spod prysznica i wyciera ciało ręcznikiem, ręcznik ten jest już pełen bakterii. Wycierając swoje ciało po kąpieli, zostawiamy na ręczniku nie tylko wodę, ale też martwy naskórek, wydzieliny dróg moczowych i odbytu oraz wiele innych zarazków.

Jak często należy zatem zmieniać ręcznik?

Jeżeli myślicie, że wystarczy to robić raz na 2 tygodnie lub tydzień, to jesteście w błędzie, ponieważ to zdecydowanie za rzadko!

„Ręcznik należy wymieniać nie częściej, niż po trzecim użyciu. To w zupełności wystarczy” – powiedział Philip Tierno, mikrobiolog i patolog z New York University School of Medicine.

Czytaj też: Czy noszenie MASEK przeciw koronawirusowi może być NIEBEZPIECZNE?

ręcznik
Pixabay

„Przy założeniu, że będą odpowiednio rozwieszone, by mogły szybko wyschnąć oraz, że w pomieszczeniu będzie dobra cyrkulacja powietrza. Ale, jeśli czujemy choćby lekko nieprzyjemny zapach, trzeba wyprać go natychmiast!” – dodaje.

Statystyki alarmują

Dane dotyczące wymiany ręcznika są alarmujące!

„Zaledwie 20% osób z naszego badania zmienia ręczniki tak często, ja jest to zalecane. Prawie 50 % robi to raz w tygodniu. Przy założeniu, że bierzemy prysznic raz dziennie, połowa populacji czeka z praniem dwa razy dłużej, niż powinna. 17 % czytelników potwierdziło, że robi to zaledwie kilka razy w miesiącu. A niewielka grupa – ok. 7 % – powiedziała, że ręcznik kąpielowy zmienia codziennie” – brzmi raport z badań.

Czy te zarazki są dla nas groźne?

Na szczęście, większość zarazków wylęgujących się na naszych ręcznikach jest dla nas nieszkodliwa. Nie oznacza to jednak, że możemy wycierać się do woli „brudnymi” ręcznikami.

A ty jak często zmieniasz ręcznik?

Czytaj też: CZĄSTKI SKÓRY, ODCHODY i… – to wszystko znajduje się w ubraniach, które przymierzamy w…

Źródło: Mamadu.pl

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze