Niestety środki odurzające coraz częściej są dostępne dla młodzieży. Wielu rodziców dostrzega zbyt późno, że ich dziecko jest uzależnione.
Wiek nastolatka niesie ze sobą burzę hormonów, emocji i uniesień. Rówieśnicy, nowe środowisko i wiele innych przeplatających się zdarzeń może doprowadzić do pogubienia się. Od spróbowania narkotyku do jego uzależniania dzielą już małe kroki.
ZOBACZ TEŻ:To najzdrowszy owoc lata! Jest bogaty w jod dla osób z chorą tarczycą
Zmiany w zachowaniu uzależnionego dziecka: huśtawka nastrojów- na przemian ożywienie i ospałość, nadmierny apetyt lub brak apetytu, porzucenie dotychczasowych zainteresowań, zamykanie się w pokoju, izolacja, niechęć do rozmów, zmiana przyjaciół, krótkie rozmowy telefoniczne prowadzone półsłówkami, początkowo drobne kradzieże, problemy ze snem, kłopoty w nauce.
Aspekty fizyczne to: szybkie wychudzenie lub nagły wzrost masy ciała, przewlekły katar i krwawienie z nosa, słowotok, zaburzenia pamięci, przekrwione oczy, rozszerzone źrenice, słodkawa woń oddechu, ubrań i włosów, ślady po ukłuciach, małe foliowe torebeczki, strzykawki, nowy styl ubierania się.
Jeśli masz podejrzenia, że dziecko zażywa narkotyki w rozmowie z nim wystrzegaj się awantur. W tym przypadku najlepiej udać się do specjalisty, aby mógł on wytłumaczyć na osobności jak postępować. Kolejny krok to pójście do specjalisty już z samym dzieckiem.
Żródło:mjakmama/ pixabay
Komentarze
Komentarze