Jesteś w ciąży i zastanawiasz się, czy nosisz w sobie jedno czy może dwoje dzieci? Te objawy mogą wskazywać, że jesteś w ciąży z bliźniętami, zanim jeszcze udasz się do lekarza na pierwsze USG.
Jak sprawdzić, że jesteś w ciąży z bliźniętami?
Najlepszym sposobem na potwierdzenie czy jesteś w ciąży z bliźniętami jest oczywiście udanie się do gabinetu ginekologa. Istnieją jednak pewne wczesne oznaki tego, że być może spodziewasz się bliźniąt.
Wysoki poziom hCG
Według American Pregnancy Association, w pierwszym trymestrze ciąży istnieją również inne sposoby określenia, czy kobieta spodziewa się bliźniąt, czy nie. Na przykład, jeśli rzeczywiście nosi w sobie bliźnięta, jej poziom hormonu hCG będzie wyższy niż u kobiety spodziewającej się jednego dziecka.
Teorię tę należy jednak potwierdzić za pomocą badania krwi i USG, ponieważ w niektórych przypadkach odczyty mogą być nieprawidłowe. Przyszła mama często słyszy bicie serca na całym brzuchu, przez co może fałszywie stwierdzić, że rzeczywiście nosi w sobie bliźnięta.
Czytaj też: Co może powodować FAŁSZYWIE UJEMNY wynik testu ciążowego?
Bardzo silne mdłości
W pierwszym trymestrze ciąży większość kobiet doświadcza porannych mdłości lub nudności. Mówi się, że kobiety, które spodziewają się bliźniąt, mogą doświadczać ekstremalnych porannych mdłości. Jednak objawy te wcale nie gwarantują, że kobieta spodziewa się bliźniąt. Na przykład są kobiety, które podczas ciąży doświadczają ekstremalnych porannych mdłości i wcale nie spodziewają się bliźniąt, tylko dokucza im stan o nazwie Hyperemesis gravidarum.
Czym są niepowściągliwe wymioty ciężarnych?
Niepowściągliwe wymioty ciężarnych (łac. hyperemesis gravidarum, ang. hyperemesis gravidarum, HG) – jest to najcięższa postać występujących w ciąży nudności i wymiotów. Lekkiego stopnia nudności nasilające się rano (łac. nausea gravidarum) są bardzo częste w ciąży i nie stanowią problemu klinicznego. Silne nudności i wymioty występują rzadko – dotyczą 0,3–2% ciężarnych. Przedłużające się niepowściągliwe wymioty rzadko wpływają na płód, ale są bardzo uciążliwe dla ciężarnych.
Źródło: Babygaga, Wiki
Zdjęcie: Pixabay
Komentarze
Komentarze