Site icon Dziecko i Figura

Jest NAJMŁODSZA OFIARA koronawirusa! Miała tylko…

koronawirusa

Pixabay

Mówi się, że koronawirus zabija tylko osoby w podeszłym wieku i przewlekle chorych, tymczasem okazuje się, że to nieprawda! Najmłodszą ofiarą tego wirusa jest bowiem…

Globalna pandemia koronawirusa

Cały świat mierzy się właśnie z globalną pandemią koronawirusa. Mimo iż mówi się, że wirus ten zabija tylko starych i schorowanych ludzi, jak widać zdarzają się wyjątki. Kim jest najmłodsza ofiara COVID-19 i ile ma lat?

To 45-letni…

Okazuje się, że najmłodszy jak dotąd pacjent, który zmarł z powodu koronawirusa, miał zaledwie 45 lat. Craig Ruston z Kettering w hrabstwie Northamptonshire w Wielkiej Brytanii, właśnie osierocił dwójkę dzieci. O jego śmierci poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych jego żona.

Czytaj też: Jak zwiększyć odporność podczas epidemii koronawirusa?

Independent

Jak to się stało?

Ruston bardzo źle się ostatnio poczuł. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie spędził 6 dni w całkowitej izolacji. Stan Craiga z dnia na dzień się pogarszał, aż w końcu mężczyzna zmarł. Czy miał jakieś choroby współistniejące? Niestety, okazuje się, że tak.

Ruston, który pracował jako projektant obuwia, od dwóch lat cierpiał na chorobę neuronu ruchowego. COVID-19 spowodował dodatkowe osłabienie jego organizmu i w krótkim czasie doprowadził do jego śmierci.

„Mój niezwykły Craig odszedł wczoraj o godz. 6.20 rano. Jesteśmy załamani. W ubiegły wtorek poczuł się źle i spędził sześć dni w odosobnieniu. Wykryto u niego koronawirusa. Jak mogło się to przytrafić Craigowi, który cierpiał już na chorobę neuronu ruchowego, najbardziej nikczemną i złą ze wszystkich chorób?” – powiedziała zrozpaczona żona.

Chciał oddać swój mózg do badań

Kobieta zdradziła też, że jej mąż chciał oddać po śmierci swój mózg do badań nad chorobą neuronu ruchowego. Z powodu koronawirusa, którego przeszedł, nie będzie to jednak możliwe.

Najnowsze statystyki z Wielkiej Brytanii

Jak pokazują najnowsze dane, w Wielkiej Brytanii koronawirusem zaraziło się jak dotąd 2626 osób, z czego 108 zmarło.

Czytaj też: Epidemia koronawirusa w Polsce! Czy program 500 plus zostanie WYCOFANY?

Źródło: Fakt, Independent

Zdjęcia: Independent, Pixabay

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version