W tym roku pogoda zdecydowanie nas rozpieszcza. Od miesiąca możemy cieszyć się wysokimi temperaturami, a co za tym idzie korzystać z kąpieli słonecznych. Czy każdy może wystawiać swoje ciało na wysoką temperaturę?
Sauna, gorące kąpiele i opalanie to rzeczy znajdujące się na liście czynności przeciwwskazanych dla kobiet w ciąży. Z pozoru niewinne zabiegi, jednak mogą doprowadzić do poważnych powikłań. Przede wszystkim, przegrzanie organizmu zwiększa ryzyko wystąpienia wad wrodzonych u dzieci. Ponadto kobiet ciężarna może poczuć się słabo i zemdleć.
Wiele kobiet w ciąży zauważa, że ich skóra nieco szybciej zmienia kolor pod wpływem promieniowania słonecznego. W efekcie możliwe jest także, wystąpienia nieregularnych ciemniejszych plam na twarzy lub linii na brzuchu. Te zmiany mogą się uwydatniać u kobiet, które się opalały.
Niewskazane są także gorące kąpiele, które również przegrzewają organizm. W efekcie może to doprowadzić do wad wrodzonych mózgu i kręgosłupa. Ryzyko przegrzania jest zdecydowanie mniejsze przy gorącej kąpieli niż saunie czy jacuzzi. Woda w wannie stosunkowo szybko traci ciepło.
Należy pamiętać, że skóra w czasie ciąży jest bardziej wrażliwa i łatwiej ulega poparzeniu. Dlatego też latem kobiety w ciąży powinny pamiętać o kremach z filtrem.
na podst.: portalabczdrowie.pl, foto: pixabay.com
Komentarze
Komentarze