Kupił sos ostrygowy. Na dnie puszki LEŻAŁ…

Mieszkaniec Jinan w prowincji Shandong w Chinach, znalazł martwego nietoperza na dnie puszki sosu ostrygowego. Guo i jego rodzina jedli sos przez trzy miesiące, zanim zorientowali się, co kryje się na jego spodzie – donosi Daily Star.

Znalazł nieżywego nietoperza

Chińczyk nalazł martwe zwierzę na dnie sześciokilogramowego słoika z sosem popularnej marki Haitian Food.

„Podszedłem, spojrzałem i zobaczyłem tę ptasią tuszę leżącą na dnie puszki. Ale dopiero gdy go podniosłem, zdałem sobie sprawę, że to naprawdę nietoperz” – powiedział Chińczyk.

Czytaj też: Na Filipinach pojawił się ogromny nietoperz o ponad metrowych skrzydłach! Zobacz!

Stracił apetyt

Po takim „znalezisku” Chińczyk na długo stracił apetyt. Według ofiary nietoperz nie mógł wlecieć do domu, a tym bardziej dostać się do słoika z sosem – wszyscy członkowie rodziny Guo zawsze szczelnie zamykali pokrywkę sosu. Zasugerował, że zwierzę znalazło się w sosie podczas procesu produkcyjnego.

Jednak rzecznik Haitian Food zapewnił kupującego, że nietoperz nie może dostać się do puszki z powodu winy pracowników. Wszystkie produkty firmy są testowane pod kątem bezpieczeństwa i zgodności z normami. Dodatkowo, jeśli nawet ssak przyleciałby do fabryki i wpadł do słoika, przeszedłby etap fermentacji i rozłożyłby się.

Zadośćuczynienie

Firma obiecała wysłać Guo kilka paczek sosu ostrygowego, ale odmówiła pociągnięcia do odpowiedzialności za incydent, ponieważ nie można było udowodnić tego, że nietoperz trafił do puszki podczas produkcji. Niemniej jednak mężczyzna obiecał zlecić niezależne badanie, aby dowiedzieć się, jak dokładnie zwierzę znalazło się w słoiku z sosem.

Źródło: Daily Star

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze