Site icon Dziecko i Figura

Lodówka z zamrażalnikiem do 35 dB – który model wybrać?

fot. mat. Media Markt

Lodówka to sprzęt, który pracuje przez cały czas. Dlatego decydując się na nowy model, warto wybrać taką, która działa możliwie jak najdyskretniej. Wiele osób ma salon połączony z aneksem kuchennym – głośne sprzęty mogą wtedy utrudniać relaks, pracę czy przyjmowanie gości. Zobacz, jak wybrać lodówkę z zamrażalnikiem, która generuje hałas maksymalnie 35 dB!

Dlaczego warto wybrać cichą lodówkę?

Cicha lodówka to konieczność, gdy masz kuchnię połączoną z salonem lub umiejscowioną blisko sypialni. Jeśli masz lekki sen, problemy z zasypianiem lub po prostu jesteś wrażliwy na uporczywe dźwięki, praca lodówki może wiązać się dla ciebie z dyskomfortem. Oczywiście, im większe mieszkanie i więcej zamykanych drzwi, tym działanie sprzętów będzie mniej dotkliwe – dźwięki zostaną odpowiednio po drodze wytłumione.

Dlaczego lodówka działa głośno?

Nie zawsze jest to wina konkretnego sprzętu. Może się okazać, że masz do czynienia z awarią – zwłaszcza, jeśli hałas ci wcześniej nie dokuczał. Wymiana lodówki na nową to okazja do zażegnania potencjalnych usterek, a wybór odpowiednio żywotnego modelu może przełożyć się na kolejne lata spokoju i ciszy!

Najczęściej głośne działanie lodówki związane jest z problemami z wentylatorem – ale winna może być na przykład też wbudowana kostkarka lub zużyta sprężarka.

Jak wybrać cichą lodówkę?

Nowoczesne lodówki, wyposażone w silnik inwerterowy, który sprawia, że sprzęt działa ciszej. Ale oprócz rodzaju silnika, szukając odpowiedniego modelu, powinieneś rozważyć inne istotne parametry:

Nie możesz pominąć też innych elementów, które przekładają się na to, czy będziesz zadowolony z wybranego sprzętu:

Nie zapomnij o tym, że najpierw musisz określić, czy szukasz lodówki do zabudowy, czy wolnostojącej.

Polecane ciche lodówki do 35 dB

Jeśli chcesz kupić cichą lodówkę, musisz liczyć się z odpowiednimi wydatkami. Pamiętaj, że to zwykle dopracowane, innowacyjne sprzęty. Dobrze założyć budżet ok. 3000 zł, jeśli szukasz tradycyjnego modelu chłodziarki z zamrażalnikiem. Zobacz, które urządzenia warto kupić!

Przeglądaj lodówki z zamrażalnikiem w sklepie MediaMarkt, zaznaczając odpowiednie filtry – dzięki temu od razu będziesz wiedzieć, które modele pracują bardzo cicho. Dzięki temu szybciej wybierzesz idealny sprzęt do kuchni!

 


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version