Site icon Dziecko i Figura

Martwisz się o swoje córki? Przeczytaj i poznaj 3 sposoby, aby pomóc dziewczynkom rosnąć z pozytywnym obrazem własnego ciała

Jeśli chodzi o młode dziewczyny i poczucie własnej wartości, czasami wydaje się, że cały świat jest przeciwko nim. Jako rodzice zawsze staramy się wychowywać nasze dzieci z silnym poczuciem wartości oraz zdrowym i pozytywnym postrzeganiem własnego ciała. Jednakże, bez względu na to ile wysiłku  w to włożyliśmy, walczymy z filmami, czasopismami, reklamami i całym społeczeństwem, które nalega, aby powiedzieć młodym kobietom i dziewczętom, że po prostu nie są wystarczająco dobre. I choć to nie jest łatwe, wszystko, co możemy zrobić, to próbować dalej.

Oto kilka sposobów, dzięki którym twoje córki mogą dorastać z pozytywnym wizerunkiem ciała.

  1. Daj pozytywny przykład

Najbardziej skuteczny sposób, aby pomóc dziewczynom uzyskać pozytywny wizerunek ciała, jest zarówno najtrudniejszy. To, co mówimy naszym córkom, naprawdę nie ma takiego znaczenia, jak to, co im pokazujemy. Jeśli powiesz swojej córce, że jest piękna niezależnie od wszystkiego, a sama będziesz „ jęczeć” przed lustrem, to nic nie da. Co gorsza, odkryje, że bycie szczupłym lub pięknym jest dla Ciebie najważniejsze. Unikaj używania słów takich jak „tłuszcz” w negatywny sposób, modeluj pozytywny związek z jedzeniem, nie miej obsesji na punkcie diety.

  1. Nie krytykuj innych ciał kobiet

Unikaj komentowania ciał innych kobiet przed swoimi córkami. To tylko mówi im, że można oceniać innych ludzi na podstawie ich wyglądu i że muszą przestrzegać wąskich standardów urody, jeśli chcą być akceptowane przez innych … w tym ich własną mamę! Jest to równie ważne, w przypadku ludzi w „prawdziwym życiu” i kobiet w czasopismach, filmach czy telewizji. Ogólnie unikaj komentarzy na temat ciał innych osób, nawet jeśli są one pozytywne. Zamiast tego staraj się pochwalić ich ubrania, fryzury, a zwłaszcza osiągnięcia.  Naucz swoje dziewczyny, że kobiety powinny wspierać się nawzajem, nie niszczyć.

  1. Świętuj piękno swojej córki

Praw swoim córkom uczciwe, autentyczne komplementy. Chwal inteligencję, uprzejmość i sukcesy w szkole. Zachęć je, aby podejmowały nową aktywność i świętowały swoje osiągnięcia. Kiedy starają się dobrze wyglądać, zauważ to i powiedz im, że podoba Ci się, jak ułożyły sobie włosy lub sukienkę, którą wybrały. Świętujcie ich niepowtarzalne piękno, nie tylko fizyczne, ale także wewnętrzne. Podkreśl fakt, że mają wiele do zaoferowania światu i że wykracza to poza ich wygląd!

DB

Źródło: inamommysworld.com

Foto: bocktherobber.com

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version