Site icon Dziecko i Figura

Masaż dla dziecka – kiedy warto wybrać się z maluszkiem na taki zabieg?

Unsplash

Masaże to zabiegi, z których korzystamy coraz chętniej. Dzięki nim możemy poprawić kondycję, szybciej odzyskać sprawność fizyczną po urazach czy kontuzjach, ale nie tylko. Masaże relaksują, odprężają, ułatwiają oczyszczanie organizmu, a także niwelowanie napięć mięśniowych. A co z masażami u najmłodszych?

Relaksacyjny czy nawet lecznicy masaż może stać się elementem pielęgnacji najmłodszych członków rodziny. Jakie korzyści przynosi masaż wykonywany u dzieci i kiedy warto się na niego wybrać? Podpowiadamy!

Masaż u dziecka – od jakiego wieku?

Delikatny i relaksujący masaż może być wykonywany już od 1. dnia życia dziecka. W pierwszych dniach, tygodniach i miesiącach życia maluszka dotyk jest bardzo ważny. Nie tylko przynosi ukojenie, lecz również buduje więź między dzieckiem a rodzicami. Taki delikatny i relaksujący masaż może być wykonywany codziennie. To sposób na regularną pielęgnację, spędzenie czasu z maluszkiem i na to, aby mógł on poznawać otaczający go świat.

W zależności od potrzeb, ale i wieku dziecka, mogą być wykonywane różne masaże, także te lecznicze. Zanim podejmiemy decyzję o konkretnym zabiegu, skontaktujmy się ze specjalistą, aby wybrana forma masażu przyniosła oczekiwane efekty i była przyjemna dla dziecka. Profesjonalnych masażystów można poszukać za pomocą wyszukiwarki https://gabinetymasazu.pl/.

Na czym polega masaż relaksacyjny u malucha?

U niemowląt masaż przyjmuje formę głaskania. Ucisk jest niezwykle delikatny, a sam masaż bardzo subtelny, choć obejmujący całe ciało dziecka. Do jego wykonania zwykle stosuje się dodatkowo oliwkę dla dzieci, która ułatwia wykonywanie ruchów na ciele, zapewnia poślizg na skórze.

Tego typu masaż nie tylko relaksuje maluszka, ale i działa uspokajająco oraz wyciszająco. Sprawdza się zatem jako wieczorna rutyna i rytuał tuż przed snem.

Masaż Shantala – relaksacyjny masaż tajski dla dzieci

Masaż Shantala należy do jednych z tych, które cieszą się największą popularnością. Może być on wykonywany u dzieci od 2-3. miesiąca życia. Metoda ta została opracowana przez francuskiego położnika, a pochodzi z Indii. Liczy się tu zarówno odpowiednie ułożenie dziecka, jak i właściwie wykonywane ruchy, dlatego należy zacząć od wizyty u doświadczonego instruktora, który pokaże, jak wykonywać ten rodzaj masażu. Następnie rodzice mogą się podejmować tego zadania samodzielnie.

Zalety masowania u dzieci

Masowanie maluszka to nie tylko kwestia bliskości z rodzicem, ale i korzystne oddziaływanie na układ odpornościowy, niwelowanie kolki, bólów brzuszka, pobudzenie krążenia oraz zdecydowanie lepszy sen. Wbrew pozorom regularny masaż wpływa również na szybsze nabywanie nowych umiejętności przez malucha.

Masaż u dziecka potraktujmy jako wspólnie spędzony czas, budowanie więzi i poczucia bezpieczeństwa. Niech to będzie rutyna i sposób na wieczorną, przyjemną pielęgnacją. A gdy pojawiają się problemy np. z układem kostnym, skorzystajmy z pomocy wykwalifikowanego masażysty.

 


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version