Maseczki przez kolejne 2 lata?! Ministerstwo odpowiada.

Zakrywanie twarzy  obowiązkowe przez kolejne dwa lata? Jest odpowiedź resortu zdrowia.
Jak zauważył wiceminister zdrowia obowiązek zakrywania twarzy może być aktualny przez następne dwa lata.

– Jest taka możliwość. Tutaj wszystko zależy od wyników badań i rekomendacji naukowców – powiedział polityk PiS.

 

Janusz Cieszyński zaznaczył, że obowiązek zakrywania twarzy jest istotnym elementem walki z epidemią. Minister dodał, że wobec  panującej w Polsce epidemii koronawirusa, nakaz zakładania w przestrzeni publicznej maseczki ochronnej może być obowiązkiem nawet przez kolejne dwa lata.

– Jeżeli będzie zmiana rekomendacji ekspertów, będziemy się do nich dostosowywać. Warto przypomnieć, że od stycznia te doniesienia są cały czas nowe, one się zmieniają – usłyszeliśmy z ust Cieszyńskiego w programie  „Faktach po Faktach” TVN24.

Wiceszef resortu zdrowia powiedział także o liczbie przeprowadzanych w Polsce testów na obecność COVID-19. Jak wiadomo ich liczba systematycznie wzrasta.

-Liczba testów systematycznie rośnie. Wczoraj to było 13 tysięcy, dzisiaj ponad 11 tysięcy. Mamy wydolność na poziomie 20 tysięcy – mówił wiceszef MZ.

Co z wakacjami 2020? Według Janusza Cieszyńskiego będziemy mogli wybrać się na wyjazd w gronie najbliższych. Trzeba jednak będzie zachowywać specjalne środki bezpieczeństwa.

 

– W rodzinnym gronie na wakacje zdecydowanie będziemy mogli się wybrać. Będziemy mogli się przemieszczać, ale powinniśmy ograniczać kontakty – powiedział polityk.

-Bardzo często jest tak, że parlamentarzyści opozycji proponują coś, co brzmi bardzo dobrze, ale gdy rozłożymy to na czynniki pierwsze z prawnikami, to okazuje się, że nie jest to poprawne. Nie ma możliwości poprawienia w Sejmie błędów zawartych w poprawkach Senackich. Sejm głosuje nad przyjęciem lub odrzuceniem poprawek Senatu w całości – dodał Cieszyński.

Komentarze

Komentarze