Site icon Dziecko i Figura

Najlepsze 2-składnikowe środki czyszczące, z których możesz korzystać w całym domu

Czasami najbardziej podstawowe formuły są najskuteczniejsze w czyszczeniu. Wszystkie prezentowane tu środki do czyszczenia i majsterkowania wykonasz sama tylko z dwóch (tak, dwóch!) składników – i prawdopodobnie masz już teraz każdy z nich w swojej kuchni!

#Płyn do naczyń + ocet

Dodaj trzy krople płynu do miseczki octu, aby przyciągnąć wszystkie denerwujące muchy z Twojego domu, których nie możesz się pozbyć. Detergent obniży napięcie powierzchniowe, więc muchy wpadną i utoną. Kłopot z głowy!

#Soda oczyszczona + płynny detergent

W połączeniu z płynnym detergentem soda oczyszczona pomaga zrównoważyć poziom pH Twoich ubrań, aby ułatwić ich utrzymanie w czystości. Gdy następnym razem odzież będzie wyglądać nieświeżo, dodaj do podajnika filiżankę sody oczyszczonej przed uruchomieniem pralki.

#Ocet + soda oczyszczona

Przeczyść zapchaną rurę, wlewając do niej 1/2 szklanki sody oczyszczonej, a następnie 1/2 szklanki octu. Wywoła to ten sam efekt, co Twoje wulkany z zajęć techniki w szkole podstawowej, więc przykryj je wilgotną szmatką i poczekaj pięć minut, zanim zalejesz je gorącą wodą.

#Płyn do naczyń + musująca aspiryna

Połącz aspirynę z kilkoma kroplami łagodnego płynu do mycia w misce, namocz biżuterię przez pięć minut, a następnie użyj miękkiej szczoteczki do zębów lub szmatki, aby usunąć wszelkie uporczywe zabrudzenia. Pęcherzyki z musującej aspiryny poderwą brud, a mydło przywróci dawny blask.

#Cytryna + sól

Ten środek czyszczący jest bezpieczny w użyciu nawet na  delikatnych lub zabytkowych tkaninach . Wystarczy połączyć sok z cytryny i sól i nałożyć mieszaninę na plamę, a następnie pozostawić na pół godziny. Wypłucz plamę za pomocą octu i ciepłej wody, a następnie wypierz jak zwykle.

#Ketchup + sól

Jeśli Twój miedziany przedmiot wygląda na zmatowiony, spróbuj mieszaniny keczupu na szmatce, posypanego solą. Przetrzyj miksturą przedmiot i powtarza czynność, aż pokryjesz każdy centymetr powierzchni. Spłucz, a pozostaniesz z błyszczącą, jak nową powierzchnią.

DB

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version