Dziecko i Figura

Główna

Co się stanie z Twoim ciałem, gdy przez dłuższy czas NIE będziesz UPRAWIAĆ SEKSU?

Seks to ważny element związku. Służy nie tylko prokreacji, ale jest też źródłem przyjemności, zaspokaja potrzebę bliskości i popęd seksualny, a także stanowi wyraz uczuć do partnera. Jednak — jak wynika z raportu pt. Seksualność Polaków 2017 przygotowanego przez prof. Izdebskiego — kochamy się coraz rzadziej. Co się stanie, jeśli zrezygnujemy z seksu na dłuższy okres, np. na 6 miesięcy? Oto możliwe, udowodnione naukowo, konsekwencje.

Z opracowania prof. Izdebskiego wynika, że na przestrzeni 10 lat (od 1996 do 2016 r.) aż 10% Polaków (pomiędzy 18. a 49. rokiem życia) mniej uprawia seks. Na libido wpływa m.in. stres, wiek, a także kondycja psychiczna i fizyczna.

Co może się wydarzyć, gdy na pół roku zrezygnujemy z uprawiania seksu?
Po pierwsze, będziemy bardziej podatni na stres
W reakcji na stresujące sytuacje skoki ciśnienia tętniczego krwi będą wyższe.
To spostrzeżenie zostało potwierdzone przez badania amerykańskich naukowców z North Carolina A&T State University. Dowiedli oni też, że seks obniża poziom stresu i napięcie w organizmie.

Po drugie, nasza pamięć i koncentracja uwagi ulegną pogorszeniu
Dlaczego? Seks przyczynia się do wzrostu liczby komórek w hipokampie, który odpowiada na długotrwałą pamięć (dowiedli tego naukowcy ze Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej). W związku z tym, jeśli rzadziej odbywamy stosunki płciowe, ten proces przebywa mniej sprawnie (jest mniej wydajny). Możemy więc mieć kłopoty z zapamiętywaniem.

Po trzecie, układ odpornościowy może przestać działać poprawnie, a my będziemy bardziej narażeni na choroby
Seks sprawia,
że w organizmie rośnie liczba przeciwciał IgA. Są one odpowiedzialne za reakcję układu immunologicznego na drobnoustroje chorobotwórcze. Rezygnacja ze stosunków płciowych podnosi więc ryzyko zachorowania na powszechnie znane infekcje. Ta konsekwencja abstynencji została udowodniona przez amerykańskich naukowców z Indiana University.

Po czwarte, u panów mogą wystąpić problemy z erekcją
Udowodniono, że aktywność seksualna ma taki sam wpływ na potencję jak ćwiczenia fizyczne (aerobowe) na sprawność organizmu. Mężczyźni, którzy uprawiają seks rzadziej niż raz w tygodniu, są znacznie bardziej narażeni na problemy z męskością (dotyczy to panów w różnym wieku).

Źródło: madamenoire.com
Źródło zdjęcia: pixabay.com


  
Wyżej