Psychopaci niestety są wśród nas. Jak rozpoznać taką osobę zanim ulegniemy jej wpływom? Mamy dla ciebie kilka rad.
Nie musi być straszny
Psychopata nie musi biegać z nożem po ulicy, wręcz przeciwnie. Może sprawiać wrażenie miłej i spokojnej osoby. Naukowcy wyodrębnili kilka cech w sposobie bycia takiej osoby, które świadczą o jej skłonnościach psychopatycznych.
Używa czasu przeszłego
Psychopaci używają więcej czasowników w czasie przeszłym niż inni ludzie. Mówiąc o aktualnym wydarzeniu większość osób powiedziałaby: „Myślę, że to dobry pomysł”. Natomiast psychopata powie: „Myślałem, że to dobry pomysł”. Dzieje się tak dlatego, że jest on oderwany od swoich myśli i czynów.
Przekonująca mowa ciała
Notorycznie kłamią a oszusta maskują mową ciała. Często nie masz w ogóle świadomości, że zostałaś okłamana.
Nie angażuje się emocjonalnie
Dla psychopaty wypowiedzenie „kocham cię” nie wiąże się z żadnymi emocjami. Mimika psychopaty nie pasuje do ich słów. Jego twarz wydaje się z kamienia.
Brzmi uroczo
Naukowcy odkryli, że psychopaci dużo mówią, używają przy tym nacechowanych emocjami słów. Próbują zwrócić na siebie uwagę. Wiedzą jak wykorzystywać emocje innych ludzi i manipulować otoczeniem.
Mówi powoli i cicho
Bardzo kontrolują swoją mowę. Ich ton pozostaje neutralny przez całą rozmowę. Celowo zachowują spokój żeby zyskać większą kontrolę podczas rozmowy.
Przyczyny i skutki
Podkreśla przyczyny i skutki na każdym kroku. W ten sposób usprawiedliwiają swoje działania i przemoc wobec innych osób.
Potrzeby własne
Psychopata często mówi o takich potrzebach jak jedzenie czy schronienie. Tym samym odsuwa ważne tematy, np. przestępstwa, którego się dopuścił.
Świetny gawędziarz
Potrafi opowiadać niestworzone historie. W tych opowieściach są albo bohaterami albo ofiarami. Wynika to z chęci zdobycia zaufania i manipulowania.
źródło: ohme.pl
zdjęcie: pexels.com
Komentarze
Komentarze