Aby związek był udany, partnerzy muszą darzyć się ogromnym uczuciem, być zaangażowani. Bardzo ważnym aspektem w tym temacie jest również sztuka uwodzenia, która gwarantuje sukces związku. W tym artykule poznacie tajniki skutecznego uwodzenia.
W jaki sposób powinni uwodzić mężczyźni, a w jaki kobiety?
Panowie muszą się nauczyć mówić tak, żeby wywoływać emocje u kobiet – żeby nam się pięknie ich słuchało. Kobietę uwodzi się głosem i tym, co się mówi, bo to na nas, kobiety, najmocniej działa. Natomiast my, kobiety, musimy trochę odpuścić mężczyznom i zrozumieć, że oni wypowiadają zdecydowanie mniej słów na dzień niż my. Szkoły dla pań i panów różną się merytorycznie. Największy problem mężczyźni mają z podejściem do kobiety, zwłaszcza tej, która im się podoba– przekonuje specjalistka Agnieszka Ornatowska, psycholog i trener NLP.
Okazuje się, że panowie mają ogromny problem z wyjściem poza swoją strefę komfortu. Nawiązanie kontaktu jest dla nich czymś bardzo trudnym. Wielokrotnie jest tak, że strach paraliżujący mężczyzn całkowicie odbiera im odwagę do poznania kobiety marzeń. Agnieszka Ornatowska potwierdza, że kobietom znacznie łatwiej przychodzi rozmawianie o emocjach.
Przełamanie tego lęku, zagadanie, nawiązanie kontaktu jest dla nich krytycznym momentem. A potem takie poprowadzenie rozmowy, żeby była dla kobiety interesująca. Natomiast w przypadku przedstawicielek płci pięknej skupiamy się na poczuciu własnej atrakcyjności. I na poukładaniu przekonań. Potem większość rzeczy wychodzi nam naturalnie: potrafimy rozmawiać o emocjach, potrafimy sprawić, żeby ktoś się dobrze z nami czuł, dopasowujemy się. Dostałyśmy to w spadku po naszych prapraprzodkiniach, które same opiekowały się dziećmi, musiały umieć je obserwować, zająć się nimi, zabawić. Sam proces rozmowy i uwodzenia jest więc dla kobiety prosty i zupełnie naturalny- kontynuuje pani psycholog.
A co jeśli jesteśmy w związku? Wiele par po pewnym czasie boryka się trudnym tematem… rutyną. Czy jest jakaś skuteczna metoda, która pozwoli nam uwodzić ukochaną osobę, z którą jesteśmy już od dawna?
Cytując autora „Psychologii miłości”, relacja między partnerami składa się „z namiętności, bliskości i zaangażowania”. To właśnie namiętność jest bazową bliskości, do której w po pewnym czasie dochodzi także zaangażowanie. Kiedy w ludziach zanika namiętność, często pojawia się również rutyna. Aby związek nie znudził się żadnej ze stron potrzeba ciągłego zainteresowania i uwodzenia. Dbania o drugą stronę i angażowania się. Potrzeba również starań. Wielu ludzi żyje w błędnym przekonaniu, że po kilku latach związku pozostaje wyłącznie przyzwyczajenie. Wszystko zależy właśnie od zaangażowania partnerów.
Kiedyś, na samym początku znajomości byliśmy przecież dla siebie najpiękniejsi, najbardziej atrakcyjni, najbardziej fascynujący – dobrze jest więc sięgać pamięcią do początków związków, celebrować wszelkie rocznice, oglądać zdjęcia, rozmawiać, jak to było(…)Dzięki temu powracamy do emocji, które nam wtedy towarzyszyły, a które kojarzą się z namiętnością- mówi Agnieszka Ornatowska.
Zobacz też: Czy bycie ATRAKCYJNYM GWARANTUJE DUŻE POWODZENIE u płci przeciwnej? Odpowiedź cię zaskoczy!
Źródło: focus.pl
Źródło zdjęcia: pixabay.com
Komentarze
Komentarze