Stres powoduje dużo więcej szkód niż tylko to, że czujemy się okropnie – może również siać spustoszenie na naszej skórze. Lavinia Borcau, ekspertka od pielęgnacji skóry i właścicielka SPA, przeprowadziła badania, z których wynikło, że stres może odpowiadać za wygląd naszej cery.
Trądzik
Wypryski są wystarczająco irytujące – zwłaszcza, kiedy pojawią dzień przed ważną imprezą. Okazuje się, że stres sam w sobie może być przyczyną takich brzydkich przebarwień. Nadprodukcja kortyzolu, czyli hormonu stresu, powoduje, że może dojść do stanu zapalnego, nawrotów trądziku i skóra staje się tłusta.
Więc co zrobić? Dla uspokojenia cery, sugeruje się zastosowanie organicznego kremu zawierającego naturalne środki przeciwzapalne, na przykład z zielonej herbaty czy rumianku.
Odwodnienie
Sucha skóra? Wszystkie te długie, stresujące dni, które dopadają każdego z nas, mogą być temu winne. Stres zaburza zdolność skóry do zachowania w sobie wilgoci. Jeśli masz do czynienia z większą ilością stresu i to widać na skórze, warto użyć kremu, który zawiera produkty nawilżające pochodzenia roślinnego, takie jak aloes, kwas hialuronowy, masło shea i olej z awokado.
Zmniejszenie produkcji kolagenu
Stres może być również wrogiem młodych dziewcząt, które są w równym stopniu narażone na stres, jak ich starsze koleżanki. Zwiększony poziom innego hormonu stresu, adrenaliny, obkurcza naczynia krwionośne oraz zmniejsza dopływ tlenu i substancji odżywczych, których skóra potrzebuje do produkcji kolagenu.
Jednym z najlepszych sposobów, aby przywrócić krążenie jest program ćwiczeń twarzy, który zawiera techniki podobne do tych używanych w aerobiku.
Zmarszczki
Nikt nie lubi mówić o zmarszczkach, a zwłaszcza widzieć ich w lustrze. Cera może stać się gładsza już poprzez minimalizację stresu. Nadmiar cząsteczek cukru we krwi może wiązać się z białkami we włóknach kolagenowych, powodując pękanie oraz tworząc efekt luźnej skóry i głębokich zmarszczek.
Aby utrzymać właściwy poziom cukru we krwi i utrzymać młodzieńczy wygląd skóry, zaleca się unikanie rafinowanych węglowodanów (np. białe pieczywo) i jedzenie większej ilości warzyw, produktów pełnoziarnistych i fasoli.
Zaniedbywanie skóry
Jeśli jesteś przeładowana frustrującymi zadaniami, a lista rzeczy do zrobienia nie ma końca, może się tak zdarzyć, że pójdziesz do łóżka z makijażem nie zadając sobie trudu, aby oczyścić i nawilżyć skórę. Oddając się właśnie takim złym nawykom szkodzimy swojej skórze. Trzeba pamiętać o codziennym demakijażu i dostarczaniu skórze odżywczych kremów.
Czytaj też: Żyjesz w stresie? Dowiedz się, w jaki sposób STRES przekłada się na ŻYCIE SEKSUALNE
Źródło: Sheknows.com
Zdjęcia: Pexels
Komentarze
Komentarze