Dziecko i Figura

Ciąża

SEKS W CIĄŻY. Czy to jest bezpieczne? Poznaj odpowiedź specjalisty

Czy seks w ciąży jest bezpieczny? Okazuje się, że wokół tego tematu ciągle krąży pełno niedomówień, przypuszczeń oraz plotek. W dzisiejszym artykule postaramy się jasno i klarownie odpowiedzieć na postawione pytanie.

O ile ciąża przebiega w sposób prawidłowy, nie występują żadne komplikacje, ani ryzyko poronienia – seks jest jak najbardziej bezpieczny. Wielu rodziców nie rezygnuje z niego, jest to sytuacja całkowicie normalna. Temat ten absolutnie nie powinien być tematem tabu, ani powodem do wstydu.

Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, współżycie seksualne nie ma wpływu na zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Jest ono umieszczone w macicy, gdzie worek owodniowy i silne mięśnie chronią je przed zetknięciem z penisem. Ani stosunek, ani orgazm nie powodują poronienia- czytamy na portalu parenting.pl.

SEKS W CIĄŻY JEST ZABRONIONY W NASTĘPUJĄCYCH PRZYPADKACH:

jeśli lekarz prowadzący ciążę tego zabronił,

jeśli poprzednia ciąża zakończyła się przedwczesnym porodem,

jeśli występuje łożysko przodujące,

doszło do pęknięcia wód płodowych,

u kobiety ciężarnej pojawiło się niewyjaśnione krwawienie,

partnerzy chorują na choroby przenoszone drogą płciową,

w pierwszym trymestrze, gdy w poprzedniej ciąży wystąpiło poronienie lub była groźba jego wystąpienia, lub gdy pojawiają się sygnały zagrożenia ciąży,

w ostatnim trymestrze, jeśli w poprzedniej ciąży wystąpił poród przedwczesny lub istniało takie zagrożenia, lub kobieta odczuwa sygnały przedwczesnego porodu,

w ostatnim trymestrze, jeśli ciąża jest mnoga

Zobacz też: CZY W CIĄŻY MOŻNA PRZYJMOWAĆ LEKI I SUPLEMENTY? Poznaj odpowiedź LEKARZA!

Źródło zdjęcia:

Źródło: parenting.pl
  
Wyżej