SKANDALICZNA pomyłka w fabryce leków! Wyrzuć to opakowanie do kosza!

W fabryce Polfarmex w Kutnie doszło ostatnio do fatalnej pomyłki, która może mieć bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia pacjentów.

Skandaliczna pomyłka

W opakowaniach dwóch preparatów przypadkowo podmieniono leki. Główny Inspektorat Farmaceutyczny ostrzega przed użyciem nieumyślnie zamienionych leków. Konsekwencje mogą być śmiertelne!

O jakie leki chodzi?

Główny Inspektorat Farmaceutyczny donosi, że w kartonie zbiorczym produktu leczniczego NASEN (tabletki powlekane 10 mg) znajdowały się kartoniki jednostkowe produktu leczniczego FUROSEMIDUM (Polfarmex tabletki 40 mg). W związku z zaistniałą sytuacją GIF nakazał natychmiastowe wycofanie następujących produktów:

Czytaj też: Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Krzysztof Jackowski PODAŁ DATĘ!

– Furosemidum Polfarmex (Furosemidum), tabletki 40 mg, numer serii: 020320, termin ważności: 03.2023, podmiot odpowiedzialny: Polfarmex S.A. z siedzibą w Kutnie

– Nasen (Zolpidemi tartras), tabletki powlekane 10 mg, numer serii: 020320, termin ważności: 03.2023, podmiot odpowiedzialny: Polfarmex S.A. z siedzibą w Kutnie

Do czego służą poszczególne leki?

Furosemidum Polfarmex jest stosowane m.in. przy leczeniu nadciśnienia tętniczego, a Nasen jest lekiem nasennym i uspakajającym. Zażycie tych dwóch produktów leczniczych w sposób zamienny może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów.

GIF zaleca wszystkim, którzy przyjmują któryś z tych leków sprawdzenie czy posiadają w swojej domowej apteczce opakowania z wycofanych serii. Jeśli tak się stanie, lek należy oddać do apteki i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czytaj też: Polska PŁACZE! Z powodu koronawirusa NIE ZJEMY już w tym roku…?

Źródło: Super Express

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze