Site icon Dziecko i Figura

Świetna akcja matek karmiących piersią! SĄ WSZĘDZIE, nawet w … KOŚCIELE!

Irmina Walczak i Sávio Freire – małżeństwo postanowiło zawalczyć o … karmienie piersią przez matki w miejscach publicznych!

Małżeństwo stworzyło projekt „Anytime Anywhere”, w którym bohaterkami zdjęć są matki karmiące piersią, które jak sami wiemy są nieustannie narażone na dziwne spojrzenia ze strony przechodniów. Nierzadko muszą wysłuchiwać nieprzychylnych komentarzy. Obrywają za to, że są po prostu matkami.

„To kampania społeczna mająca na celu promocję karmienia piersią jako aktu naturalnego oraz walkę ze stereotypami związanymi z karmieniem piersią w miejscach publicznych. Jej założeniem jest stworzenie serii obrazów ukazujących mamy karmiące swoje niemowlaki w miejscach przestrzeni publicznej Warszawy, z których na co dzień korzystają. Fotografowane mamy są wolontariuszkami, a zdjęcia zaproszeniem do dialogu na temat tego, jak wspólnie możemy dokonać zmiany mentalności i sprawić, by nasze bobasy dłużej mogły cieszyć się korzyściami płynącymi z mleka matki, a kobiety nie musiały rezygnować z życia towarzyskiego, które jest istotnym elementem w zapobieganiu depresji poporodowej” – czytamy na oficjalnej stronie „Anythime Anywhere”.

„W odróżnieniu od brazylijskiej edycji, która poruszała kwestie poczucia dyskomfortu i zagrożenia, związanych z dynamiką funkcjonowania kobiet i mężczyzn w miejskiej przestrzeni publicznej, polska edycja zwraca uwagę na kwestię karmienia na żądanie, uznaną za najodpowiedniejszy sposób karmienia piersią, a także na różnicę pomiędzy tym, co prawnie jest dozwolone, a tym, co uznane jest za odpowiednie” – piszą twórcy.

seb

Źródło: https://www.instagram.com/p/Bae78tFAyev/?taken-by=anytimeanywhereproject

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version