Site icon Dziecko i Figura

TO mówi o tobie pozycja w której śpisz!

śpisz

Pixabay

Śpisz na plecach? Brzuchu? A może na boku? Jaką masz ulubioną pozycję snu?

Znaczenie snu

Sen jest niezwykle ważną częścią naszego życia. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu dobrego zdrowia i samopoczucia. Długi i jakościowy sen wspiera zdrowie psychiczne, zdrowie fizyczne, jakość życia i bezpieczeństwo. Jest też niezwykle odprężający i służy codziennej regeneracji naszego organizmu.

Pozycja snu

Wierz nam lub nie, ale twoja pozycja snu również jest ważna, ponieważ może wiele powiedzieć na temat twojej osobowości. Na przykład ci, którzy odpoczywają w pozycji spadającej gwiazdy, zwykle są bardzo ufni i dobrze się komunikują ze światem. Są to na ogół bardzo otwarci i sympatyczni ludzie. Z drugiej strony osoby śpiące w pozycji niemowlęcej wydają się być nieco bardziej powściągliwe i ostrożne, jeśli chodzi o poznawanie nowych ludzi. Wolą schronić się w dobrze sobie znanych miłych i przytulnych wnętrzach.

Dowiedz się, co to o tobie mówi!

Dowiedz się, co poszczególne pozycje mówią o twojej osobowości.

Czytaj też: Cierpisz na bezsenność? Oto 5 rzeczy, które możesz zrobić, gdy nie możesz zasnąć!

1. Pozycja embrionalna

Pozycja ta jest preferowana przez wiele kobiet. Osoba leży na boku z rękoma ułożonymi przy twarzy oraz podkulonymi nogami.

Co ta pozycja mówi o tobie?

Osoby, które lubią spać w tej pozycji, są bardzo czułe i delikatne. Mogą również sprawiać wrażenie nieśmiałych i wycofanych.

2. Żołnierz

Osoba leży na plecach, a jej dłonie spoczywają po obu stronach tułowia.

Co ta pozycja mówi o tobie?

Najprawdopodobniej jesteś osobą cichą, powściągliwą i nieśmiałą, która do większości spraw podchodzi z dystansem. Jesteś też osobą, która dużo wymaga od siebie i innych.

3. Kłoda

Pozycja ta polega na spaniu na boku, z rękoma ułożonymi wzdłuż tułowia. Nogi są wyprostowane.

Co ta pozycja mówi o tobie?

Jesteś osobą towarzyską, otwartą i z ogromną łatwością nawiązujesz nowe relacje. Możesz być postrzegany jako nieco naiwny, ponieważ bardzo szybko ufasz ludziom.

4. Wygodniś

Wygodniś śpi na brzuchu. Jego ręce owinięte są wokół poduszki, a głowa odwrócona jest na bok.

Co ta pozycja mówi o tobie?

Wygodnisie są towarzyskie i pełne życia. Ich wadą jest jednak to, że nie do końca radzą sobie z krytyką i negatywnymi opiniami na ich temat.

A ty w jakiej pozycji najbardziej lubisz spać?

Źródło: Lelum.pl

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version