To najbardziej efektywny sposób, aby maluch zaczął mówić i rozumieć język. Dotyczy to również dzieci niepełnosprawnych.
To sposób na wychowanie mądrego i szczęśliwego człowieka– przekonuje pomysłodawczyni akcji: „ Cała Polska czyta dzieciom”. Czytając swojemu dziecko regularnie 20 min dziennie przed snem wzmacniamy nie tylko więź z maluchem, ale uczymy je języka, poszerzamy wiedzę, budujemy wyobraźnię, procesy zapamiętywania oraz koncentrację.
W jakim okresie życia zacząć czytać dziecku?
Należy zacząć czytać książki dziecku już od urodzenia. „Rodzice często postępują tak, jakby umiejętności językowe ich pociech rozwijały się same, jakby myśleli, że w pewnym momencie włącza się jakiś przycisk i dziecko samo zaczyna mówić. Maluch nie nauczy się dobrze języka, jeżeli nie mówimy do niego dużo i wyraźnie, nie czytamy mu i nie zachęcamy do rozmów”-tłumaczą eksperci.
ZOBACZ TEŻ:Skutecznie wspomaga leczenie BLIZN POTRĄDZIKOWYCH! Możesz dodawać go do peelingów i kremów
Okres niemowlęcy jest istotny dla dziecka, ponieważ od początku wyrabiamy w nim nawyk słuchania. Dzięki temu w przyszłości nie będzie problemu podczas czytania mu książek. Udowodniono, że czynność ta stymuluje rozwój mózgu. U dziecka niewidomego i upośledzonego regularne czytanie wykazało, że ma lepiej rozwinięte płaty skroniowe niż zdrowe dzieci u których od urodzenia nie czytano.
Rodzic czytając powinien robić to głosem uspokojonym i wyraźnym, aby wzbudzić u dziecka poczucie bezpieczeństwa, ciekawość oraz zainteresowanie.
Żródło:mamotoja / pixabay
Komentarze
Komentarze