Site icon Dziecko i Figura

TWOJE DZIECKO może cierpieć z powodu TEJ POPULARNEJ CHOROBY! Zobacz, jak sobie z nią radzić

Atopowe zapalenie skóry, zwane również AZS lub egzemą, to bardzo popularna, przewlekła choroba skóry. Osoba chorująca na AZS odczuwa silny świąd, a także nawracające stany zaostrzenia choroby. Właściwa pielęgnacja i dobór odpowiednich kosmetyków, może pomóc w złagodzeniu tej przypadłości.

Atopowe zapalenie skóry występuje 10-krotnie częściej u dzieci niż u osób dorosłych. W naszym kraju z tzw. AZS boryka się około 5-9 % dzieci i około 1,4 % dorosłych.

Jakie są objawy atopowego zapalenia skóry w przypadku dzieci?

U noworodków wyprysk atopowy najczęściej znajduje się na twarzy. U małych dzieci bardzo często znajduje się również na fałdach skóry w okolicach kolan i łokci. W obrębie wykwitów skóra jest czerwona i sucha, a czasem nawet się sączy. Jest również bardzo swędząca i staje się grubsza w obszarach objętych stanem zapalnym. Swędzenie może nawet zakłócić spokojny sen. Ogólnie rzecz biorąc, skóra jest sucha. To ciężkie wysuszenie skóry spowodowane genetyczną modyfikacją bariery ochronnej skóry, prowadzi do swędzenia. – tłumaczy specjalista, lekarz współpracujący z marką La Roche Posay.

Jak leczy się atopowe zapalenie skóry?

W leczeniu zewnętrznym stosuje się maści i inne preparaty zawierające glikokortykosteroidy, inhibitory kalcyneuryny, antybiotyki, leki przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe.

Warto wiedzieć: 

-Osoby borykające się z atopowym zapaleniem skóry powinny brać kąpiel (najlepiej prysznic) w letniej wodzie, do mycia ciała używać wyłącznie kosmetyków ukierunkowanych do tego rodzaju skóry z problemami,

-Osoby chorujące na AZS źle reagują na ubrania wykonane z wełny,

-Osoby chorujące, rodzice wychowujący dzieci z AZS powinni w szczególności o porządek w domu! Roztocza, kurz mogą powodować nasilenie się choroby,

-Udowodniono, że alergeny występujące w kurzych jajach oraz daniach typu fast food mogą zaostrzać świąd u osób chorujących na atopowe zapalenie skóry.

Źródło: La Roche Posay, Bephanten.pl

Zobacz też: Uważaj na KŁAMSTWA PRODUCENTÓW! Na co zwrócić uwagę na etykietach pieczywa?

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version