Ahmed Simrin to nastolatek, który dotychczas niewiele udzielał się w social mediach. Sytuacja uległa zmianie, kiedy chłopak zaczął rozpowszechniać mnóstwo komentarzy o identycznej treści. Brzmiały one w następujący sposób: „Hej ludzie, czy możecie skomentować >>RIP<< (jest to skrót od sformułowania „spoczywaj w pokoju”) pod moim najnowszym postem? Chciałbym, aby moja dziewczyna pomyślała, że nie żyję. Wraz z rodziną przeprowadziłem się do nowego miasta i chcę iść do przodu. Nie chcę tkwić w toksycznym związku”.
Nastolatek nie musiał długo czekać na reakcję internautów. Pod jego zdjęciami pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których nieznajomi składali ostatnie pożegnanie. Można uznać, że nastolatek poprzez swoje zachowanie wykreował nowy trend na tzw. fake death- inaczej udawaną śmierć. Jego komentarze i prośby ewoluowały w ekspresowym tempie, w powielany w Internecie trend. Nastolatek uznał, że odpowiednią bazą do rozpowszechniania nieprawdziwych treści i próśb o komentarze będą konta znanych celebrytów. Jakiś czas po wstawieniu komentarza na profilu amerykańskiego rapera Travisa Scotta, bezwzględni użytkownicy social mediów zaczęli tworzyć memy, inspirując się prośbami Ahmeda.
Z czego wynika chęć sfingowania własnej śmierci? Przyczyn może być kilka. Prawdopodobnie, młodzi ludzie za wszelką cenę chcą zwrócić na siebie uwagę, szczególnie w mediach społecznościowych. Niezależnie od tego jaki będzie finał. Podążający za „lajkami” zrobią wszystko, by zaistnieć w sieci. Portale społecznościowe działają na zasadzie systemu opartego na społecznej aprobacie, lajkach, promowaniu wyglądu, dużej liczbie followersów. Wszystko to wpływa na nasze samopoczucie, a także na nasze uzależnienie od oceny innych.
Popularność trendu udawanej śmierci w Internecie wynika również z faktu, że wiadomości o czyimś zgonie są przepełnione emocjami. Cytując słowa Jeffa Hancocka, specjalizującego się w badaniach nad mediami społecznymi, „Emocje zaliczane do negatywnego spektrum ludzkich uczuć, przyciągają dużo więcej uwagi, niż pozytywne wiadomości. A ciężko jest przebić negatywny ładunek emocji towarzyszący ludzkiej śmierci”.
Zobacz też: Tego ROZKOSZNEGO BOBASKA ogląda dziś CAŁA POLSKA! Zgadniesz KTO TO?
źródło: NOIZZ.pl
źródło zdjęcia: Instagram @ahmed.simrin7
Komentarze
Komentarze