Urodziła się BEZ NOSA. Lekarz KRZYKNĄŁ: “Trzeba było zrobić ABORCJĘ!”

Na pierwszy rzut oka Tessa Evan nie różni się od swoich rówieśników. Dopiero kiedy przyjrzymy się jej uważniej i bliżej, zauważymy, że dziewczynka nie ma nosa.

Tessa urodziła się bez tego narządu. To wynik rzadkiej choroby. Dziewczynka choruje na arhinię. Schorzenie to cechuje się zaburzeniem rozwojowym. Objawia się właśnie brakiem nosa u chorego.

Arhinia to rzadka choroba. W literaturze opisano do tej pory zaledwie 40 przypadków podobnych do Tessy. Dziewczynka nie tylko nie ma noska, ale zmaga się z problemami ze wzrokiem.

Fakt, że urodziła się bez nosa, zaskoczył jej rodziców. Matka na początku jej nie akceptowała. Co prawda, w 20. tygodniu ciąży w trakcie badania USG 3D okazało się, że dziecko ma płaski profil twarzy, ale kolejne badania nie wykazały nic niepokojącego. Wcześniej lekarze sugerowali aborcję.

Ostatecznie dziecko miało urodzić się zdrowe. Nikt nie spodziewał się dziewczynki bez nosa.

Kiedy Tessa pojawiła się na świecie i zobaczył ją lekarz, stwierdził, że trzeba było zrobić aborcję. Rodzice zszokowani jego słowami postanowili nagłośnić sprawę.

Dziewczynka nie pozostanie do końca życia bez nosa. Przejdzie szereg operacji, w których trakcie lekarze zaprojektują ten organ.

tessa evans, arhinia co to, noworodek bez nosa

Zobacz też: Urodził się z DWOMA PENISAMI i CZTEREMA NOGAMI! To PASOŻYT

Źródło: dailymail.co.uk
Źródło zdjęć: dailymail.co.uk

Komentarze

Komentarze