Mikołaj o godzinie 18 – wspólnie z prezydentem – odpali świąteczne dekoracje na miejskiej choince. Ta tradycyjnie stanie na Rynku Kościuszki. Pierwsze atrakcje na Rynku Kościuszki w Białymstoku rozpoczną się wcześniej, już o godz. 16.30. Przed białostocką publicznością wystąpią: zespół „Winnica”, chór studentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku oraz Big Band Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku. Nie zabraknie wspólnego śpiewania kolęd.

Na scenie pojawią się także mali białostoczanie – laureaci konkursu „Zadaj pytanie Mikołajowi”. Gość z dalekiej Laponii zaspokoi dziecięcą ciekawość, odpowiadając na pięć pytań. Spotkanie zakończy się ok. godz. 19.

W trakcie swojej wizyty Mikołaj z Rovaniemi spotka się z dziećmi ze świetlic socjoterapeutycznych, z małymi pacjentami Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego, podopiecznymi fundacji „Pomóż Im” oraz Fundacji im. Rodziny Czarneckich. Dzięki podlaskim przedsiębiorcom ponad 700 dzieci będzie mogło go poznać i otrzymać od niego prezenty. Upominki zostaną wręczone w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Niech wszyscy z okolic przybędą ze swoimi dziećmi na spotkanie z Mikołajem.

seb/gazeta,pl