Site icon Dziecko i Figura

UWAGA! Kobiety są szczęśliwsze z mniej atrakcyjnymi mężczyznami, potwierdzone badaniami!

Badanie 223 świeżo poślubionych małżonków wykazało, że kobiety są szczęśliwsze z mniej atrakcyjnymi partnerami!

W raporcie dotyczącym par heteroseksualnych, które zawarły małżeństwo nie później niż cztery miesiące temu, przeanalizowano powiązanie między kobietą a atrakcyjnością jej partnera i ich motywacją dietetyczną.

W ramach badania wykonano zdjęcie całego ciała każdego uczestnika, a jego atrakcyjność ocenili „oceniający” z Southern Methodist University. Zostali również poinstruowani, aby wypełnić ankietę, która mierzyła ich motywację do diety.

Opublikowane w czasopiśmie „Body Image” wyniki pokazują, że kobiety, które zawarły związek małżeński z konwencjonalnie atrakcyjnymi mężczyznami, były bardziej skłonne do pielęgnowania własnego ciała i maja większą chęć zdrowo się odżywiać.

W rozmowie z Florida State University , doktorantka Tani Reynolds, która była współautorką badania, powiedziała:

„Badania sugerują, że czynniki społeczne mogą odgrywać rolę w nieuporządkowanym jedzeniu kobiet.”

To może być pomocne w zidentyfikowaniu kobiet zagrożonych rozwojem bardziej ekstremalnych zachowań związanych z utratą wagi, które zostały powiązane z innymi formami psychologicznego dystresu, takimi jak depresja, lęk, nadużywanie substancji i niezadowolenie z życia.

Jednym ze sposobów pomagania tym kobietom jest to, aby partnerzy bardzo je wspierali, przypominając im: „Jesteś piękna. Kocham cię bez względu na Twoją wagę czy figurę „.

A może również skupiając się na pozytywach, docenienie czegoś, w czym są naprawdę dobre –  poza atrakcyjnością i podkreślając te mocne strony: „Naprawdę cenię cię, ponieważ jesteś dobrym, inteligentnym i wspierającym partnerem”.

Nie było tak w przypadku mężów, którzy nie byli tak silnie zmotywowani przez swoje żony.

W badaniu napisano:

„Natomiast motywacje dietetyczne dla mężczyzn nie były w znacznym stopniu związane z atrakcyjnością ich i ich partnerów.”

 

DB

Źródło: indy100.com

Foto: disney.com

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version