W Malezji odkryto rybę z ludzkimi wargami i zębami! Wygląda jak człowiek!

Takiej ryby jeszcze nie widzieliście! Jej wargi przypominają usta człowieka! Co to za stworzenie?

Niezwykłe odkrycie w Malezji

U wybrzeży Malezji dokonano ostatnio niewiarygodnego odkrycia. Miejscowi rybacy natrafili na rybę z ludzkimi ustami i zębami wyglądającymi, jak te u człowieka. Zdjęcie niezwykłego stworzenia zyskało ogromną popularność na Twitterze – post zebrał tysiące komentarzy, polubień i retweetów.

Co to za stworzenie?

Autor zdjęcia – Raff Nasir – sfotografował rybę o nazwie triggerfish. Jej polska nazwa to rogatnicowate, balistydy – rodzina morskich ryb rozdymkokształtnych, które występują w tropikalnych i subtropikalnych morzach Oceanu Atlantyckiego, Indyjskiego i Pacyfiku. Rogatnicowate są wyjątkowo aktywne w ciągu dnia. Większość z nich pływa jednak samotnie. Poruszają się powoli i nie podejmują dłuższych wędrówek. Są drapieżnikami żywiącymi się różnorodnymi bezkręgowcami, czasem glonami.

Czytaj też: Czy jedzenie surowej ryby jest bezpieczne?

rybę
Twitter

Są wyjątkowo agresywne

Znane z agresywnego zachowania często atakują płetwonurków i mogą nawet przegryźć kombinezon.

Zaatakowały grupę nurków

W marcu  w sieci opublikowano wideo ukazujące atak ryb triggerfish na grupę nurków. Początkowo triggerfish rzucił się na jednego z uczestników nurkowania, ale udało mu się odepchnąć rybę ręką. Po kilku sekundach agresywna ryba zaatakowała drugiego nurka, a następnie operatora kamery.

Zobaczcie z bliska, jak wygląda to przerażające stworzenie!

Źródło: Twitter

Zdjęcie: @raff_nasir

Komentarze

Komentarze