Dziecko i Figura

Główna

WSZYSCY ludzie o NIEBIESKICH oczach mają jedną WSPÓLNĄ cechę. Sprawdź jaką

Niebieskie oczy, niebieska tęczówka, kolor oczu

Ty, Twoje dzieci lub bliskie Ci osoby mają niebieskie oczy? Czy wiesz, że są one wynikiem najrzadziej zachodzącej mutacji genetycznej? Ponadto okazuje się, że wszystkie osoby o tej barwie tęczówki są spokrewnione.

Wyjątkowi
Kolor oczu jest związany z obecnością w organizmie melaniny. Im jej więcej, tym jest on ciemniejszy. Osoby o jasnej karnacji i takich oczach stanowią 1-8% populacji ludzi na ziemi (najwięcej jest tych brązowookich — ok. 90%). Chociaż zamieszkują m.in. Polskę, USA, Litwę, to z tych krajów nie pochodzą.

Wspólny przodek
Naukowcy z uniwersytetu w Kopenhadze dowiedli, że osoby o niebieskich oczach są ze sobą spokrewnione. Mutacja genu OCA2 dotarła do Europy z… północnego Afganistanu, w związku z tym mają one wspólnego przodka. To wnioski z badań przeprowadzonych na pacjentach m.in. z Turcji i Jordanii.

Charakterystyka niebieskookich
Jakie
są osoby o niebieskich oczach? Postrzegamy je jako inteligentne i charyzmatyczne, ale nie wzbudzające zaufania. Mimo że sprawiają wrażenie bystrych, to rzadziej nawiązują relacje z osobami płci przeciwnej o tym samym kolorze tęczówki. Możliwe, że jest to wynik tego, iż budzą respekt, który utrudnia zacieśnianie więzi.

Zobacz też: Osoby o tych imionach są NAJGORĘTSZYMI KOCHANKAMI. Sprawdź

Źródło: sciencedaily.com
Źródło zdjęcia: unsplashcom  
Wyżej