Dziecko i Figura

Główna

Wypadają ci włosy? Ten OLEJ to prawdziwy HIT INSTAGRAMA!

wypadanie włosów, olej musztardowy

Od kilku lat wśród blogerek modowych oraz urodowych panuje moda na olejowanie włosów. Polega ono na wsmarowywaniu olejów w skórę głowy i końcówki włosów. Sporą popularnością cieszy się olej musztardowy. Jak działa na nasze włosy i jakie są jego właściwości? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Olej musztardowy wytwarza się z ziaren gorczycy. Stymuluje on wzrost włosów poprzez zwiększenie cyrkulacji krwi w skórze głowy. Zawiera białko, główny składnik włosów i kwasy tłuszczowe omega-3 – obydwa te składniki odżywiają włosy i stymulują ich porost. Antybakteryjne i przeciwgrzybiczne właściwości tego oleju zapobiegają wypadaniu włosów i zapewniają, że nasze włosy rosną zdrowo. Oprócz powyższych składników w oleju musztardowym znajdziemy również następujące składniki mineralne – selen, cynk, magnez, żelazo, wapń, beta-karoten i kwasy omega-3. Jest też źródłem witamin z grupy B, a także witamin A, C, E i K.

Stosowany regularnie sprawia, że nasze włosy stają się zdecydowanie grubsze, lśniące i mocniejsze. Olej musztardowy polecany jest również osobom, które borykają się z nadmiernym wypadaniem włosów i łupieżem.

Cena oleju musztardowego oscyluje w granicach 10- 20 złotych. To prawdziwy hit! Serdecznie polecamy.

Zobacz też: Te produkty sprawią, że SZYBCIEJ UROSNĄ CI WŁOSY! Sprawdź listę

Źródło zdjęcia: PIXABAY.COM


  
Wyżej