ZIELONA KĄPIEL. Dowiedz się, jaka kąpiel zmniejsza cellulit i ujędrnia skórę!

Od kilku lat rewolucjonizuje ona zarówno świat kosmetyki jak i farmacji. Niewątpliwie sprawia, że skóra staje się zdrowa i  odżywiona.

W naturze spirulina występuje w wodach tropikalnych i subtropikach. Są to obszary jeziora Ticicaca w Peru oraz jezioro Texaco w Meksyku. W mniejszych ilościach spotkać ją można w Azji, Afryce, Australii i Ameryce Środkowej.

 

Jej właściwości zdrowotne są nieocenione. Niepozorna alga morska jest skarbnicą protein, witamin, minerałów oraz antyoksydantów. Spirulina zawiera najwięcej białka spośród przebadanych dotąd substancji.

Może być stosowana jako suplement diety, wspomagająco w procesie odchudzania jak i uzupełnienie zbilansowanego odżywiania, dostarczając potrzebnych witamin i kwasów omega-3.

 

ZOBACZ TEŻ:Pamiętacie NEL z PUSTYNI I PUSZCZY? Dziś jest piękną kobietą i zaskakuje odważną fryzurą!

 

Dlaczego warto stosować spirulinę na skórę?

Spirulina wykazuje działanie antyoksydacyjne, chroniąc w ten sposób skórę przed przedwczesnym starzeniem się. Ponadto działa ona łagodząco, przeciwzapalnie i antyalergicznie (hamuje wydzielanie histaminy) oraz wzmacnia naczynia krwionośne chroniąc je przed rozszerzaniem i pękaniem.

 

Kąpiel z dodatkiem spiruliny zapewni nam nie tylko ujędrnienie tkanki skórnej, ale także zminimalizuje wypryski skórne. Pomaga w redukcji przebarwień i zaczerwienień skóry oraz wspomaga mikrokrążenie redukując przez to cellulit .

 

 

Źródło:superpiekna/pixabay

Komentarze

Komentarze