Site icon Dziecko i Figura

Banksy oddał hołd brytyjskim lekarzom! NAMALOWAŁ dla nich… (Zobacz!)

Banksy

IG

Jeden z najpopularniejszych artystów świata – Banksy – odwiedził ostatnio szpital w Southampton na południu Anglii, żeby podarować lekarzom swoją najnowszą pracę. Co możemy na niej zobaczyć?

Kim jest Banksy?

Banksy (prawdziwe imię i nazwisko według gazety „The Guardian”: Robert Banks, według „The Mail on Sunday”: Robin Gunningham, według innych źródeł: Robin Banksy, ur. 1974 w Yate) – to utalentowany brytyjski artysta street art. Jego prace pojawiają się na ulicach Londynu, Paryża, Nowego Jorku oraz w innych miejscach na świecie.

Dzieła Banksy’ego łączą ze sobą graffiti i charakterystyczną technikę szablonową. Artysta używa swoich prac do przekazywania swoich wiadomości, najczęściej humorystycznych lub związanych z polityką. Ostatnio artysta postanowił oddać hołd lekarzom walczącym z pandemią koronawirusa. Co dla nich namalował?

Czytaj też: FATALNE wieści! Wykryto nową, ZMUTOWANĄ formę koronawirusa! Co to oznacza?

IG

Oddał hołd lekarzom

Bansy namalował ostatnio metrowej wielości obraz, który zawisł na ścianie szpitalnego korytarza. Dzieło przedstawia chłopca bawiącego się na podłodze zabawkami. W koszu na śmieci możemy zobaczyć Batmana i Spidermana. Maluch unosi w górę nową superbohaterkę – jest nią figurką pielęgniarki, która jest ubrana w biały fartuch i maskę. Tytuł pracy – „Game Changer” sugeruje, że nadszedł czas na zmianę superbohaterów, z fikcyjnych na prawdziwych.

Czytaj też: FATALNE prognozy dla Polaków! Wraz z drugą falą koronawirusa NADEJDZIE…

IG

„Dzięki za wszystko, co robicie. Mam nadzieję, że ten obraz choć trochę rozjaśni to miejsce, nawet jeśli jest tylko czarno-biały” – podpisał swoje dzieło ukrywający swoją tożsamość Banksy.

Dzieło powisi do jesieni

Jak donosi Rzeczpospolita, dzieło Banksy’ego będzie wisiało na ścianie szpitala Southampton General Hospital do jesieni. Później trafi na aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla NHS (brytyjskiej służby zdrowia).

Czytaj też: KONTROWERSYJNE słowa znanego profesora! „Szczepionka NIC NIE DA! Trzeba…”

IG
IG

Źródło: Rzeczpospolita

Zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze

Exit mobile version